Slovensko má ďalšiu medailu na majstrovstvách sveta, Jakub Krako získal bronz v zjazde

Jakub Krako
Jakub Krako Foto: archívne, Simon Bruty/OIS/IOC via AP.
  • aktualizované 30. januára 20:31

SELLE NEVEA 30. januára (WebNoviny.sk) – Jednu medailu získalo Slovensko v stredajších pretekoch zjazdu na svetovom šampionáte zdravotne znevýhodnených lyžiarov v talianskom stredisku Sella Nevea.

Má bronzový odlesk a postarali sa o ňu Jakub Krako v navádzačom Branislavom Brozmanom v kategórii zrakovo znevýhodnených mužov.

Zlato pre Bertagnolliho

Majstrom sveta sa stal Talian Giacomo Bertagnolli s navádzačom Fabriziom Casalom. Krako za ním zaostal o 2,27 s. Ďalší slovenský reprezentant Miroslav Haraus (nav. Maroš Hudík) svoju jazdu nedokončili.

„Naša jazda bola lepšia ako v tréningu. Odstránili sme nejaké chyby, ale stále vieme, že máme na viac. Vo všeobecnosti sme spokojní. Bolo hrozné, že už asi štyri dni nám rušili tréningy a stále sa všetko posúvalo. Vždy sme museli byť v strehu a pripravení a bolo to dosť vyčerpávajúce. Napriek tomu dnes, zrazu, bola celkom dobrá rýchlosť v tom zjazde. Možno nás to mierne prekvapilo, pretože doteraz dva dni snežilo a podložka bola mäkká, ale organizátor a tréneri to super vysťahovali a relatívne dobre to stvrdlo,“ informoval agentúru SITA Branislav Brozman, navádzač bronzovej slovenskej dvojice v zjazde.

Pre zlé podmienky museli organizátori viackrát odložiť štart pretekov, čo sa však nepodpísalo na Krakovej psychike. „Naozaj nezávidím situáciu organizátorom, pretože to dnes bolo veľmi náročné. Negatívne hodnotím práve odkladanie štartov,“ podotkol po pretekoch Jakub Krako, ktorý sa už pripravuje na svoju najsilnejšiu disciplínu super G. „Tretie miesto je skvelé, myslím si, že môžeme byť spokojní. V jazde sme spravili nejaké chybičky, nie je to moja najsilnejšia disciplína, takže každá medaila poteší,“ doplnil úspešný slovenský paralympionik.

Farkašová nedokončila

V rovnakej kategórii zrakovo znevýhodnených žien najväčšia favoritka Slovenka Henrieta Farkašová (nav. Natália Šubrtová) nebola medzi klasifikovanými v cieli.

Pri mene paralympijskej šampiónky z Pjongčangu 2018 aj Soči 2014 Farkašovej sa objavila nepopulárna skratka DNF.

Majsterkou sveta sa stala Britka Menna Fitzpatricková s navádzačkou Jennifer Kehoeovou. V kategórii stojacich mužov skončil Martin France sedemnásty, majstrovský titul si vybojoval Švajčiar Theo Gmur.

MS v zjazdovom lyžovaní zdravotne znevýhodnených

  • Sella Nevea (Tal.)

Zjazd

Muži – zrakovo znevýhodnení: 1. Giacomo Bertagnolli (Tal., nav. Fabrizio Casal) 1:00,28 min, 2. Josef Lahner (nav. Franz Eberharter) +1,82 s, 3. Jakub Krako (SR, nav. Branislav Brozman) +2,27

Muži – stojaci: 1. Theo Gmur (Švaj.) 58,62 s,… 17. Martin France (SR) +6,09

Ženy – zrakovo znevýhodnené: 1. Menna Fitzpatricková (V. Brit., nav. Jennifer Kehoeová) 1:16,09 min, … Henrieta Farkašová (SR, nav. Natália Šubrtová) – nedokončili

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Henrieta FarkašováJakub KrakoMartin FranceMiroslav Haraus