Sťažnosť Pavla Ruska voči väzbe ešte nepredložili odvolaciemu súdu

Pavol Rusko
Pavol Rusko. Foto: archívne, SITA/Tomáš Benedikovič.

BRATISLAVA 10. novembra (WebNoviny.sk) – Okresný súd Bratislava II vo veci sťažnosti obvineného Pavla Ruska proti vzatiu do väzby nemá ešte k dispozícii doručenku o vykázaní doručenia uznesenia o vzatí do väzby u jedného z obhajcov obvineného, preto zatiaľ nemôže predmetnú vec predložiť odvolaciemu súdu.

Do väzby ho vzali 26. októbra

Agentúru SITA o tom informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak s tým, že prvostupňový súd môže vec predložiť odvolaciemu súdu až vtedy, keď bude mať vykázané prijatie všetkých doručeniek.

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava II na neverejnom zasadnutí 26. októbra vzal exministra hospodárstva a podnikateľa Ruska do väzby. Dôvodom je obava, že by obvinený mohol ovplyvňovať svedkov. Rusko podal proti rozhodnutiu sťažnosť.

Prípad rieši NAKA

Polícia bývalého ministra hospodárstva a podnikateľa Ruska zadržala v pondelok 23.októbra v súvislosti s obvinením z objednávky vraždy. Vyšetrovatelia v tomto prípade už vypočuli spoluobvinených v tejto kauze, konkrétne Mikuláša Černáka, Miloša Kaštana aj Róberta Lališa.

Všetci traja spoluobvinení v tomto prípade sú buď vo výkone trestu, alebo väzby, pričom sú spájaní s pôsobením v zločineckých skupinách. Pred vyšetrovateľom v tomto prípade vypovedali tiež napríklad bývalá manželka Pavla R. Viera, asistentka expremiéra Mečiara Anna Nagyová, Ján Kán, šéf Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a ďalšie osoby.

Bývalý šéf TV Markíza Pavol R. je podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Prípad rieši Národná kriminálna agentúra, podľa medializovaných informácií boli podnetom informácie od Mikuláša Černáka, ktorý si odpykáva doživotný trest. Pavol Rusko obvinenia odmieta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KováčikPavol Rusko