Štrnásť osôb zbavia mlčanlivosti v kauze únosu Vietnamca, Saková sa stretne s veľvyslancom Nemecka

Denisa Saková
Zľava: Ministerka vnútra SR Denisa Saková a premiér SR Peter Pellegrini. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 7. augusta (WebNoviny.sk) – Rezort vnútra SR je pripravený na maximálnu súčinnosť v prípade únosu vietnamského občana.

Ako agentúru SITA informoval hovorca Ministerstva vnútra SR Petar Lazarov, rezort poskytne orgánom činným v trestnom konaní všetky požadované dokumenty a v stredu budú zbavené mlčanlivosti všetky osoby, ktoré môžu v tejto veci poskytnúť relevantné informácie.

Zatiaľ pôjde o 14 osôb

Zatiaľ pôjde o 14 osôb. Ku konkrétnym okolnostiam návštevy vietnamskej delegácie na Slovensku sa ministerstvo vnútra nebude vyjadrovať, pretože celú vec momentálne vyšetrujú slovenské orgány činné v trestnom konaní.

Rezort tiež informoval, že ministerka vnútra SR Denisa Saková sa v stredu stretne s veľvyslancom Nemecka na Slovensku. Okrem iného ho chce osobne ubezpečiť, že rezort vnútra poskytne pri vyšetrovaní tejto veci maximálnu súčinnosť tak, ako ju doteraz poskytoval nemeckým vyšetrovacím orgánom.

Pomôže len skutočná pravda o vyšetrovaní

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v pondelok po stretnutí s prezidentom SR Andrejom Kiskom informoval, že policajti a pracovníci Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR budú zbavení mlčanlivosti, aby mohli v prípade údajného únosu Vietnamca vládnym špeciálom vypovedať.

Doplnil, že šéfovi úradu na ochranu ústavných činiteľov dočasne pozastavia výkon funkcie. Podľa premiéra iba skutočná pravda na základe dôkladného vyšetrovania môže priniesť viac svetla do medializovaných informácií, ktoré hovoria o tom, že Slovensko sa podieľalo na únose Vietnamca vládnym špeciálom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaDenisa SakováPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SR