Sulíkovci aj Matovičovo OĽaNO kritizujú nomináciu Druckera na ministra vnútra

Sloboda a Solidarita
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.

BRATISLAVA 20. marca (WebNoviny.sk) – Tomáš Drucker je síce podľa hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) „sympatický muž, avšak ako človek, ktorý opakovane obhajoval Roberta Kaliňáka aj pri jeho najväčších kauzách, určite nie je tým, kto dokáže vrátiť dôveru ľudí v políciu“.

OĽaNO hovorí o arogantnej hre Smeru-SD

Ako sa ďalej uvádza v stanovisku hnutia, pod ktorým je podpísaný jeho predseda Igor Matovič, „Slovensko dnes nevyhnutne potrebuje očistu polície od nominantov nitrianskej mafie, ktorej ju Robert Kaliňák zveril do správy. Slovensko potrebuje políciu úplne nezávislú od politiky a to na sto percent nedokáže verný sluha strany Smer – SD Tomáš Drucker“.

Ak prezident podľa OĽaNO myslel vážne svoje slová o dôveryhodnej vláde, ktorá nebude polarizovať Slovensko, tak “na takúto arogantnú hru strany Smer-SD nemôže pristúpiť“. Agentúre SITA poskytol stanovisko Matúš Bystriansky z komunikácie s médiami OĽaNO.

Koalícia podľa SaS nie je schopná sebareflexie

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje Druckera za ministra zdravotníctva, ktorý „riadi rezort systémom pokusov a omylov. Zároveň je o ňom známe, že nedokázal premiérovi Robertovi Ficovi účinne oponovať, keď ho takpovediac v priamom prenose ponížil pred verejnosťou“, uvádza sa v stanovisku SaS k nominácii Druckera na ministra vnútra, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Podľa SaS je preto „nemysliteľné, aby Tomáš Drucker dokázal zvládnuť úlohy, ktoré by pred ním v rezorte vnútra stáli – výmenu čelných funkcionárov v Policajnom zbore SR ako aj v inšpekcii ministerstva vnútra a celkovú očistu polície od vplyvov organizovaného zločinu“.

Z nominácie Druckera je podľa liberálov viditeľné, že koalícia nie je schopná sebareflexie a ženie krajinu do hlbokej krízy. SaS preto opätovne vyzýva poslancov strán vládnej koalície, aby podporili predčasné voľby.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJán KuciakKatarína SvrčekováRobert KaliňákTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie Most-HídMV Ministerstvo vnútra SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSMER-SDSNS Slovenská národná strana