Aktualizované: Surový bude kapitánom Slovenska na olympiáde v Pjongčangu, hráči si zvolili aj jeho asistentov

Tréning slovenských hokejistov na ZOH 2018 v Pjongčangu
Hokejisti slovenskej reperezentácie na tréningu v tréningovej hale počas ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Kórejská republika, Gangneung, 10. február 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský
  • aktualizované 11. februára, 10:10

KANGNUNG 11. februára (WebNoviny.sk) – Slovákov na olympijskom hokejovom turnaji v kórejskom Pjongčangu povedie z pozície kapitána Tomáš Surový. Zvolili si ho hráči na mítingu pred nedeľňajším tréningom v Gangneung Ice Arena v dejisku ZOH.

Graňák a Nagy s „áčkom“ na drese

Útočník majstrovskej Banskej Bystrice Surový má 36 rokov a čaká ho vystúpenie na tretej zimnej olympiáde, debutoval v Turíne 2006 a bol aj súčasťou slovenského tímu na ZOH 2014 v Soči.

Prelink

Hráčska kabína si zvolila aj asistentov kapitána. Budú nimi rovnako skúsení hráči Ladislav Nagy a Dominik Graňák. Tridsaťosemročný košický útočník Nagy napriek tomu, že je najstarší v tíme, bude mať olympijskú premiéru.

Slovensko v základnej B-skupine

Tridsaťosemročný košický útočník Nagy napriek tomu, že je najstarší v tíme, bude mať olympijskú premiéru. Tridsaťštyriročný obranca Graňák hráva v Hradci Králové, bol na 11 majstrovstvách sveta, ale pod piatimi olympijskými kruhmi sa predstaví rovnako po prvý raz.

„Je to veľká česť a dôvera od chalanov. Najdôležitejšie je, aby sme ako tím ťahali všetci za jeden povraz a zdravo sa pobili o čo najlepší výsledok,“ uviedol Tomáš Surový.

Priznal, že on hlasoval za Dominika Graňáka. „Máme skúsených hráčov premiešaných s mladými. Dôležité je mužstvo,nie jedno písmeno na drese. Pripravovať sa špeciálne nebudem. Niečo si ale povieme, najmä pred prvým zápasom. Viacerí máme čo povedať. Podstatné je, aby sme sa tímovo nabudili,“ doplnil Surový.

Slovensko sa predstaví na ZOH v Pjongčangu v B-skupine spoločne s tímom Olympijských športovcov z Ruska, USA a Slovinskom. Prvým súperom Slovákov bude 14. februára o 13.10 h SEČ práve ruský výber pod skratkou OŠR.

z.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominik GraňákLadislav NagyTomáš Surový
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia