Téma vysokoškolských internátov je pre rezort školstva jednou z priorít, vyhlasuje Lubyová

Martina Lubyová
Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR deklaruje, že téma vysokoškolských internátov je pre rezort a Slovenskú národnú stranu (SNS) jednou z priorít.

Uvádza sa to vo vyhlásení ministerstva školstva v súvislosti s pondelkovým stretnutím ministerky školstva Martiny Lubyovej s ministrom financií Petrom Kažimírom. Vyhlásenie agentúre SITA poskytol odbor komunikácie rezortu školstva.

Ako sa ďalej vo vyhlásení uvádza, o tom, že vysokoškolské internáty sú jednou z priorít ministerstva aj SNS svedčí aj nedávny apel predsedu Národnej rady SR Andreja Danka o navyšovaní financovania obnovy vysokoškolských internátov už v tomto školskom roku.

Ministerstvo školstva totiž predložilo požiadavku na navýšenie rozpočtu na rekonštrukciu vysokoškolských internátov v prioritách na rok 2018, a to v sume 20 miliónov eur, rovnako v tejto súvislosti požadovalo zvýšiť finančné prostriedky na vysoké školstvo o 15 miliónov eur aj v roku 2017. V oboch prípadoch však k navýšeniu neprišlo, píše sa ďalej vo vyhlásení.

Ministerka školstva sa stretla aj so zástupcami Študentskej rady vysokých škôl, ktorí jej tlmočili svoje požiadavky v oblasti vysokoškolských internátov a touto požiadavkou sa bude v rámci svojich priorít zaoberať.

O výške príspevku sa vedú rokovania a o ich výsledku bude rezort školstva informovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina LubyováPeter Kažimír
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRMŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR