Trnavský kraj ruší poskytovanie dotácií

Peniaze
Foto: Ilustračné foto SITA/Jozef Jakubčo

TRNAVA 12. decembra (WEBNOVINY) – Stovky žiadateľov o dotácie z rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja sa v tomto roku nedočkajú ani eura. Krajskí poslanci pôvodne v máji len posunuli termíny financovania predložených projektov, najnovšie majú dotácie zrušiť úplne.

Dôvodom je nepriaznivý vývoj daňových príjmov samosprávy. Tohtoročný rozpočet Trnavského samosprávneho kraja pôvodne rátal so sumou takmer 500 tisíc eur na financovanie žiadostí o dotácie. Kraj vypísal päť výziev na podporu športových, mládežníckych, umeleckých, sociálnych a zdravotných aktivít. Na každú z výziev zareagovali stovky žiadateľov o dotácie. Podľa hovorcu krajskej samosprávy Ivana Krajčoviča len na podporu športových aktivít prišlo 493 žiadostí o dotácie v súhrnnej výške 775 tisíc eur. V oblasti podpory mládežníckych aktivít zaznamenal kraj 380 žiadostí v celkovej sume 561 tisíc eur. Rovnako vysoký záujem bol aj o podporu v troch ďalších oblastiach. Poslanci budú v stredu rozhodovať o zrušení tohtoročných dotácií.

Súčasná finančná situácia rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja do konca roku 2010 neumožňuje vytvorenie dostatočných disponibilných zdrojov na financovanie projektov na základe výziev 1 – 5/2010,“ píše sa v zdôvodnení tohto kroku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)