Marek Hamšík
Marek Hamšík Foto: SITA/AP

RÍM 8. marca (WEBNOVINY) – Ani presný zásah slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka nestačil klubu SSC Neapol k triumfu nad Interom Miláno v nedeľňajšom domácom stretnutí 26. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A.

Hamšík hral do 80. minúty, v 51. minúte otvoril hlavičkou skóre duelu a o dvanásť minút neskôr prihral na presný zásah Higuaínovi na 2:0. Interu sa napokon podarilo vyrovnať, keď v 72. minúte skorigoval Palacio a v 87. minúte z pokutového kopu upravil na konečných 2:2 Icardi.

„Duel sme mali super rozohraný, po hodine hry sme viedli dvojgólovým rozdielom. Teší ma gól a asistencia, ale to všetko neguje konečný nerozhodný výsledok. Nemali sme už pustiť tento zápas. Veľká škoda, že sme neudržali vedenie. Mohli sme sa opäť priblížiť k druhému miestu,“ uviedol na svojom oficiálnom webe Marek Hamšík, ktorý počas osemdesiatich minút šesťkrát vystrelil na bránku a spoluhráčom poslal 42 prihrávok a z nich bolo 90,5 % úspešných.

Neapolčania nezvíťazili v treťom súťažnom zápase za sebou, pred tým minulú stredu remizovali v rámci Coppa Italia na pôde Lazia Rím 1:1 a v lige podľahli FC Turín 0:1. Hamšík zaznamenal v tejto sezóne Serie A gól s poradovým číslom štyri.

Po stretnutí však rezonovala predovšetkým trefa 22-ročného Argentínčana Maura Icardiho, ktorý si pri realizácii pokutového kopu dovolil skutočnú parádu v štýle Antonína Panenku.

„Mauro je odvážny chlapec. Je to súčasťou jeho sily. Nemyslím si, že sa niekedy pokúsil o podobné zakončenie. Nevidel som to naživo, akurát v tej chvíli som sa nepozeral. Prehrávali sme 0:2, nechápal som prečo. Hrali sme totiž dobre, ale ľahko sme strácali lopty,“ vyhlásil pre Sky Sport Italia tréner Interu Roberto Mancini.

Udinese – FC Turín 3:2 (2:1)

Góly: 17. Di Natale, 25. Molinaro (vlastný), 49. Wague – 15. Quagliarella, 69. Benassi

SSC Neapol – Inter Miláno 2:2 (0:0)

Góly: 51. HAMŠÍK, 63. Higuaín – 72. Palacio, 87. Icardi (z pok. kopu) , ČK: 86. Henrique (Neapol) po druhej ŽK

Marek Hamšík (Neapol) hral do 80. min, v 51. min otvoril skóre duelu a o dvanásť minút neskôr prihral na presný zásah Higuaínovi

1. Juventus Turín 25 17 7 1 52:14 58

2. AS Rím 26 13 11 2 38:19 50

3. Neapol 26 13 7 6 46:33 46

4. Lazio Rím 25 13 4 8 43:27 43

5. Fiorentina 25 11 9 5 37:24 42

6. Sampdoria Janov 26 10 12 4 34:28 42

7. FC Janov 25 9 10 6 37:30 37

8. Inter Miláno 26 9 9 8 41:34 36