Video: Hlasovanie o dlhovom strope sprevádzal škandál

Stenografka
Škandál v Kongrese vyvolala stenografka (uprostred v svetlo béžovom kostýme). Foto: SITA/AP

WASHINGTON 18. októbra (WEBNOVINY) – Pracovníčka amerického parlamentu skončila vo štvrtok v rukách ochranky, ktorá musela zasiahnuť v reakcii na jej verbálny útok na zákonodarcov hlasujúcich o zvýšení dlhového stropu a dočasnom ukončení rozpočtovej krízy.

Stenografka, ktorá sa počas nočného hlasovania postavila pred plénum, bola podľa jedného z renomovaných novinárov posadnutá „Duchom svätým“.

Sama mu to vraj povedala a dodala, že na podnet jeho zjavenia cíti potrebu sa vyjadriť na pôde parlamentu. Jej vyčíňanie sledovali poslanci a prítomní novinári s prekvapením a nechápavými výrazmi. Mikrofón však zapnutý nemala.

Video: Ženu odviedla z Kongresu ochranka

„Nebudete ho urážať, nebudete ho urážať. Najväčším podvodom je, že táto krajina patrí Bohu. Nikdy nepatrila. Ústavu by nenapísali slobodomurári, oni idú proti Bohu,“ kričala stenografka v odkaze na legendárnu náboženskú organizáciu, ktorej 13 údajní členovia podpísali americkú ústavu.

Ženu následne odviedli privolaní ochrankári, no vo výťahu ešte kričala: „Nemôžete slúžiť dvom pánom. Chváľte Boha, pán Ježiš Kristus vládne naveky.“

Americký prezident Barack Obama v stredu podpísal zvýšenie dlhového stropu, ktoré v stredu odhlasovali obe komory amerického parlamentu. Štátni zamestnanci, ktorí sú od 1. októbra na nútených dovolenkách, sa tak od štvrtka budú môcť vrátiť do práce. Obama tak oddialil problém do budúceho roka, keď vláde budú na prevádzku krajiny stačiť peniaze do 15. januára a dlhový strop do 7. februára.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaJežiš Kristus