Hossa
Marián Hossa zostal po zákroku Raffiho Torresa ležať na ľade. Foto: SITA, AP
Marián Hossa

NEW YORK 18. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský útočník Marián Hossa zo zdravotných dôvodov nedohral utorňajší tretí zápas série 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL.

Oporu Chicaga transportovali z domáceho ľadu po zásahu od Raffiho Torresa z Phoenixu ľavým ramenom do hornej časti tela v strednom pásme.

Hossa chvíľu bezvládne ležal, neskôr ho pri vedomí, ale zjavne otraseného odviezli z United Center do Northwest Memorial Hospital.

„Vyšetrenia priniesli povzbudivé výsledky a hráča po nich prepustili do domácej starostlivosti. Stav naďalej monitorujeme. Očakávame však plné uzdravenie, časový odhad stanovíme neskôr,“ uviedol lekár Michael Terry.

Torres za svoj zákrok nedostal od arbitrov trest, ale v stredu ho čaká vypočúvanie u šéfa disciplinárnej komisie profiligy Brendana Shanahana.

Poranenie hviezdy svojho mužstva sa rozhodol po prerušení hry potrestať pästným súbojom Brandon Bollig, za čo inkasoval menší a navyše desaťminútový osobný trest. Chicago viedlo 1:0 aj 2:1, ale Phoenix si vynútil predĺženie. „Kojoti“ napokon zvíťazili 3:2 po predĺžení a v tejto sérii hranej na 4 víťazstvá vedú 2:1.

Obrazom: Mariána Hossu odniesli z ľadu na nosidlách

Mariána Hossu odniesli z ľadu na nosidlách
Slovenského útočníka Mariána Hossu odniesli z ľadu na nosidlách. Postaral sa o to Raffi Torres z Phoenixu. Počas prvej tretiny tretieho zápasu série prvého kola play-off NHL do neho narazil ľavým ramenom. Hossa približne minútu bezvládne ležal. Otraseného ho odviezli rovno do nemocnice. Foto: SITA, AP

Prvou hviezdou súboja sa stal dánsky útočník Mikkel Boedker, ktorý bol autorom víťazného gólu v 74. min, keď z veľkého uhla prekvapil gólmana Coreyho Crawforda. „Bol to strašný gól. V predĺžení sme boli lepší. Cítim sa zle, beriem to všetko na seba,“ povedal po zápase Crawford.

„Červené krídla“ sú v zložitej situácii

Detroit Red Wings

Takisto v Západnej konferencii sa vo štvrťfinále nachádza v ešte horšej situácii Detroit, ktorý pred vlastným publikom v Joe Louis Arene podľahol Nashvillu 1:3, hoci na strelecké pokusy vynikol 41:17, a aj celkovo prehráva 1:3. V prvých dvoch tretinách gól nepadol a rozhodovalo až v tretej dvadsaťminútovke.

Na otvárací gól G. Burquea odpovedal Hudler, ale presné zásahy Kleina a Legwanda zo strany Detroitu nenašli odpoveď. Veľkú zásluhu na tom má brankár Pekka Rinne, ktorý v celom zápase zneškodnil 40 striel súpera. „Je jednoduchšie, keď počas duelu na mňa smeruje veľa pukov,“ poznamenal po súboji fínsky gólman. „Sme v zložitej situácii. Teraz ideme do Nashvillu a musíme tam zvíťaziť,“ povedal kapitán Red Wings – švédsky obranca Nicklas Lidström. Sklamaný bol aj brankár Detroitu Jimmy Howard. „Súper stále musí získať jediné víťazstvo. Nie som typ človeka, ktorý sa ľahko vzdáva,“ uviedol domáci gólman.

Vo Východnej konferencii sa Floride podaril v súboji proti New Jersey dokonalý obrat. Devils viedli v 7. min už 3:0 a skúseného Theodora nahradil v bránke hostí Clemmensen. Nič nenasvedčovalo tomu, že New Jersey nezískajú druhé víťazstvo v sérii. Ešte v pred prvou sirénou však znížili Bergenheim a Garrison, v druhom dejstve pridali ďalšie dva góly „panterov“ Weaver a Campbell.

K výmene brankára prišlo aj v tíme New Jersey, Brodeura vystriedal po treťom inkasovanom góle Hedberg. Florida vedie na zápasy 2:1. Tomáš Kopecký absolvoval v drese hostí 12:39 min. Floride sa podarilo v play-off zmazať viac ako jednogólový deficit po dlhých šestnástich rokoch, keď predtým to dokázali v máji 1996 proti Pittsburghu.

„Niečo také sa už nemusí podariť, nesmieme sa spoliehať na to, že dokážeme dohnať náskok súpera. Máme dobrý tím a chceme túto sériu vyhrať,“ povedal autor víťazného gólu Floridy Brian Campbell, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu súboja.

Výsledky utorňajších stretnutí 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (štvrťfinále konferencií):