Ben Lovejoy, Eddie Lack, Tomáš Tatar
1
Útočník Montrealu Canadiens Tomáš Tatar v súboji s obrancom "diablov" Benom Lovejoyom pred brankárom Eddiem Lackom počas prípravného zápasu pred novou sezónou NHL. Montreal. Foto: archívne, SITA/AP

NEW YORK 23. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Tomáš Tatar rozhodol o víťazstve Montrealu nad Ottawou 3:2 v sobotňajšom prípravnom stretnutí pred začiatkom novej sezóny NHL.

V 42. min za stavu 2:2 sa Tatar ocitol v predbránkovom priestore a tečoval strelu Brendana Gallaghera od modrej čiary za chrbát brankára Craiga Andersona. Celkovo Tatar odohral 15:16 min a pripísal si aj jeden plusový bod. Bodoval aj obranca Ottawy Christián Jaroš, ktorý asistoval pri otváracom góle zápasu z hokejky Bradyho Tkachuka.

Až traja slovenskí hokejisti sa predstavili v drese Bostonu na ľade Detroitu, ale prehre 3:4 po predĺžení nezabránili. Rozhodol o nej Rus Jevgenij Svečnikov. Obranca Zdeno Chára a útočník Martin Bakoš sa predviedli jednou asistenciou, ďalší útočník Peter Cehlárik nebodoval. Kapitánovi Chárovi v štatistikách okrem asistencie zapísali 19:23 min, 3 strely, 3 bodyčeky, ale aj 2 trestné minúty a 2 mínusové body.

Erik Černák bol pri víťazstve Tampy Bay nad Nashvillom (5:2). Dvadsaťjedenročný obranca v drese „bleskov“ strávil na ľade 20:05 min a zapísal si 3 bodyčeky, jednu zablokovanú strelu a celkovo 1 plusový bod.

Prípravné zápasy NHL

• sobota

Montreal – Ottawa 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:16 min, 1 gól, 1 strela, 1 plusový bod – Christián Jaroš (Ottawa) odohral 18:05 min, 1 asistencia, 1 strela, 4 trestné minúty, 2 „hity“, 1 zablokovaná strela

Detroit – Boston 4:3 po predĺž. (2:1, 0:0, 1:2 – 1:0)
Zdeno Chára odohral 19:23 min, 1 asistencia, 3 strely, 3 „hity“, 2 trestné minúty, 2 mínusky, 1 zablokovaná strela, Martin Bakoš odohral 10:24 min, 1 asistencia, 2 strely, 1 „hit“, Peter Cehlárik (všetci Boston) odohral 16:25 min, 2 strely, 2 „hity“, 1 mínuska

Tampa Bay – Nashville 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20:05 min, 1 pluska, 3 „hity“, 1 zablokovaná strela

Arizona – Anaheim 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Calgary – Vancouver 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Pittsburgh – Columbus 7:3 (2:0, 2:1, 3:2)

Buffalo – Toronto 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

New York Islanders – New York Rangers 5:2 (1.1, 3:1, 1:0)

Minnesota – Colorado 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)

Dallas – Florida 3:4 po predĺž. (0:0, 3:2, 0:1 – 0:1)

San Jose – Vegas 4:5 po sam. nájazdoch (2:1, 2:1, 0:2- 0:1)

Ďalší dvaja Slováci nebudú hrať v NHL, z kempu Calgary putujú do svojich juniorských klubov Video: Daňo skóroval aj proti Oilers, Studenič sa zaskvel bodyčekmi a brankár Rybár neinkasoval

Aktualizované: Muž z identikitu v prípade vraždy novinára Kuciaka sa zrejme obesil Lajčák predstiera konanie v kauze údajného únosu Vietnamca, tvrdia liberáli a adresovali mu výzvu 4 dôvody, prečo si zaobstarať trezor alebo sejf Žilinskí colníci našli v poštových zásielkách z Číny falzifikáty mobilov, odevov aj obuvi S Tatra bankou môžete biznis úver splácať, aj keď nebudete pracovať Na podporu opatrovateľských služieb pôjde o 19 miliónov eur viac, ako bolo v pláne Skupina mladíkov napadla muža na jeho pozemku v Tisovci, do rána zomrel Nezamestnanosť na Slovensku opäť mierne klesla, Richter uvažuje o sprísnení podmienok vyraďovania