Video: Torres, ktorý zranil Mariána Hossu, je známy zákerák

Raffi Torres
Foto: SITA/AP

CHICAGO 18. apríla (WEBNOVINY) – Útočník Phoenixu Coyotes Raffi Torres sa opäť „predviedol“. Najtrestanejší hráč „kojotov“ v základnej časti NHL poslal v treťom zápase 1. kola play-off kanadsko-americkej NHL slovenského útočníka Mariána Hossu z ľadu priamo do nemocnice.

Útočník Chicaga vyvážal v 12. minúte puk z obranného pásma. Hviezdu Blackhawks sa snažil v strednom pásme zastaviť najprv Keith Yandle, ktorému sa trenčiansky rodák kľučkou vyhol. Z ľavej strany sa však prirútil Raffi Torres, ktorý slovenského reprezentanta nešetrne zrazil k ľadu.

Najproduktívnejší hráč „čiernych jastrabov“ v základnej časti zostal nehybne ležať na ľadovej ploche.

Zatiaľ, čo Hossu odvážali v opatere lekárov z ľadovej plochy na nosidlách, útočník Phoenixu sedel spokojne na striedačke. Hlavní rozhodcovia Stephen Walkom a Ian Walsh mu za zákrok neudelili žiadny trest.

Obrazom: Zákrok Raffiho Torresa na Mariána Hossu

Video: Zákrok Raffiho Torresa na Mariána Hossu

https://www.youtube.com/watch?v=elsAJxrn0fE

Fauly Raffiho Torresa nemajú hraníc

Rodák z Toronta si odsedel v základnej časti na lavici hanby 83 trestných minút a „blysol“ sa aj podobnými zákrokmi, akým bol ten na Mariána Hossu.

Tvrdosť útočníka Phoenixu pocítil aj obranca Minnesoty Wild Nate Prosser. Za tento zákrok však disciplinárka NHL Torresa potrestala dvojzápasovým dištancom.

Zdravotné problémy spôsobil Torres nešetrným zákrokom na hlavu aj českému obrancovi Colorada Janovi Hejdovi a zákernú hru pocítil na vlastnej koži aj Hossov spoluhráč z Chicaga Brent Seabrook.

„Trvďas“ Raffi však musí rátať s tým, že za takéto fauly sa v NHL tvrdo trestá a to nielen zo strany rozhodcov. V tejto sezóne si kanadského rodáka zobral do parády okrem iných aj Adam McQuaid z Bostonu, ktorý to Torresovi spočítal v pästnom súboji.

Video: Tvrdosť Raffiho Torresa pocítil aj obranca Minnesoty Wild Nate Prosser

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Raffi Torres