Vo Zvolene padlo 10 gólov, B. Bystrica prehrala v Trenčíne

Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica
Zľava: Peter Šišovský z Dukly Trenčín a Branislav Kubka z HC 05 Banská Bystrica a Robert Slipčenko z HC'05 Banská Bystrica počas 27. kola Tipsport extraligy Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 2. decembra (WEBNOVINY) – Výsledky nedeľňajších zápasov 27. kola hokejovej Tipsport extraligy.

Výsledky:

HC Košice – MsHK DOXXbet Žilina 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

HK Poprad – MHC Mountfield Martin 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Dukla Trenčín – HC’05 Banská Bystrica 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

HKm Zvolen – HK 36 Skalica 6:4 (4:2, 2:1, 0:1)

I. tretina

Devecka

Košičania hrali v úvode stretnutia presilovku a Bulík pretavil hneď prvú strelu na žilinskú bránku na gól.

Po ňom mohli pridať ďalší gól Slovák a Svitana, no puk nepretlačili za Žigárdyho chrbát.

S presilovkovou strelou Rúfusa si Hylák poradil. V 17. min sa do prečíslenia dostali hostia, Škodov pokus skončil v Hylákovej lapačke.

Žiline sa podarilo vyrovnať v 17. min, keď Varga bekhendom poslal puk za Hylákov chrbát.

II. tretina

Úvod druhej časti patril Košičanom. V 22. min našiel Chovan ideálne Slováka a ten šancu využil – 2:1. V 23. min to bolo už 3:1, po tom ako v presilovke vystrelil od modrej Novák a Takáč jeho strelu tečoval. V polovici stretnutia musel Hylák v oslabení dvakrát zasahovať pred Sýkorom. Žilina sa vrátila do stretnutia dve sekundy pred druhou prestávkou, po tom ako Varga v oslabení potrestal Hylákove zaváhanie – 3:2.

III. tretina

V 52. min sa Slovák postaral o najkrajší gól zápasu, keď sa cez Žilinčanov preštrikoval až do útočného pásma a našiel medzeru medzi betónmi Žigárdyho – 4:2. Víťazstvo Košíc spečatil v 54. min po zaváhaní hosťujúcej obrany gólom do prázdnej bránky Marcinko.

Reakcie:

Milan Staš (tréner Košíc): „Nevyužili sme dobrý vstup do zápasu, upadli sme do letargie. Hrali sme nevýrazne, aj keď sme si vytvorili šance. Cez prvú prestávku som musel trochu zvýšiť hlas a chlapcov prebrať. Na začiatku druhej tretiny sme dokázali po dvoch góloch odskočiť súperovi. Žiaľ, Žilina dala kontaktný gól nešťastnou náhodou. V tretej časti sme sa dlho báli o výsledok, ktorý bol na vážkach, ale réžiu zápasu vzal do svojich rúk Marek Slovák, ktorý nás svojou individuálnou gólovou akciou upokojil a potom sme pridali ešte jeden gól. Určite sme boli lepším tímom.“

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): „Košice boli lepším tímom počas celého zápasu. My sme zápas trochu zdramatizovali, keď to bolo po druhej tretine o jeden, ale ten tlak bol veľký. Zredukovali sme si zostavu na tri útoky, ale tie sily nám chýbali a Košice dali ešte dva góly. Vyhrali zaslúžene. My sa musíme možno sústrediť na iných súperov a s nimi zabodovať.“

Góly: 3. Bulík (Marcel Haščák, Michal Novák), 22. Marek Slovák (Matúš Chovan, P. Svitana), 23. M. Takáč (Michal Novák, Spilar), 52. Marek Slovák, 54. T. Marcinko (Šeda) – 17. T. Varga (T. Sýkora), 40. T. Varga

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Orolin – Bednár, Gajan, 3398 divákov

Košice: Hylák – M. Takáč, Michal Novák, Deyl, Kolba, Šeda, M. Macejko, Martin Chovan, M. Gajdoš – Spilar, Bulík, Marcel Haščák – Matúš Chovan, Marek Slovák, P. Svitana – R. Jenčík, T. Marcinko, Jokeľ – Mlynarovič, Pašek, O. Gmitter

Žilina: Žigárdy – D. Devečka, Rúfus, J. Dlouhý, Leško, Sekáč, Brcko – T. Sýkora, V. Škoda, T. Varga – Valášek, Ďurík, M. Drevenák – K. Jass, J. Mihálik, T. Troliga – Jarab, Voranský, Drábek

I. tretina

Hokej_ilustračné

V úvode najprv dobiedzali hostia, po Jáchymovej chybe Themár nabil Pukalovičovi, no ten minul bránu Popradu.

Vzápätí mohol zo skrumáže skórovať Murček, no nápor Mountfieldu nevydržala Sedlačkova bránka, ktorá sa vychýlila zo svojho miesta. Domáci odpovedali v presilovej hre, no Šúrek bez problémov kryl.

Martinčania sa dostali do vedenia, keď pri avizovanom vylúčení Markovič nechytateľne namieril do rohu popradskej brány.

Osemnásta minúta patrila Popradu, domáci v nej za 46 sekúnd strelili tri góly – do streleckej listiny sa zapísali Balán, Koskinen a Tomas, Martin bol razom na kolenách – 3:1.

II. tretina

Hostia sa počas prestávky pozbierali a vhupli do druhého dejstva útočným poňatím hry. Sedlačko mal problémy s koncovkou Mikušoviča, Markovič v ďalšej akcii zbytočne váhal a premárnil vhodný moment na streľbu. Martin sa mohol vrátiť do zápasu v 29. min, keď Kovačevič musel zatiahnuť ručnú brzdu a v poslednej chvíli fauloval Murčeka, no martinský útočník premárnil nariadené trestné strieľanie. Poprad je silný v presilovkách a potvrdil to aj druhým gólom z početnej výhody, keď Tomas milimetrovo objavil Bucovu hokejku a bolo 4:1. Poprad mohol aj zvýšiť, no Jabrocký v nájazde stroskotal na Šúrekovi a ani následný chaos v martinskej obrane Popradčania nezužitkovali na ďalší gól.

Úvod tretej časti sa hral neustále v nerovnovážnom počte hráčov na ľade, no najväčšiu gólovú príležitosť tisícka divákov sledovala paradoxne v podaní mužstva hrajúceho oslabenie. To keď Pukalovič naivne na modrej hľadal Tupého a nechtiac poslal Kloudu do samostatného úniku, ale popradský útočník stroskotal na Šúrekovi. V 46. min sa podarilo Važanovi dobre umiestnenou strelou zvýšiť a hostia živili nádej na body – 4:2. V 50. min mohol zvýšiť Tomas, keď sa natlačil pred bránku, nepochodil ani Vandas. Pukalovičov tím sa v záverečných minútach snažil, no súvislejší tlak si nevypracoval. Tri minúty pred treťou sirénou navyše zbytočne fauloval Hollý a zahasil nádeje hostí. V presilovej hre ešte pri ďalšom avizovanom vylúčení uzavrel skóre na 5:2 Vandas.

Reakcie:

Milan Jančuška (tréner Popradu): „S výnimkou prvých 10 minút sme boli lepší. Súpera sme prestrieľali, herne aj takticky sme zápas zvládli. Sedlačko v dôležitej chvíli chytil trestné strieľanie a po nekonečnej dobe sme to doma zvládli a akoby sme prelomili bariéru.“

Róbert Pukalovič (tréner Martina): „Nastúpili sme v oklieštenej zostave, mužstvo je zdecimované chorobou. Prehrali sme po zaváhaní v jedinej minúte. Akoby sme si po prvom góle mysleli, že to máme už vyhraté. Dostali sme sa späť do hry, no nevyužité trestné strieľanie nás dostalo znovu dolu. V rámci možnosti sme odohrali dobrý zápas.“

Góly: 18. Balán (Hvila, M. Šterbák), 18. Koskinen (Matúš Paločko), 18. R. Tomas (Kovačevič, Klouda), 33. D. Buc (R. Tomas, Kovačevič), 59. Vandas – 12. Markovič (Andrej Themár), 46. Važan (Petruška, Markovič)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Šúrek (Martin) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – M. Korba, P. Korba, 1236 divákov

Poprad: Sedlačko – M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, Jáchym, J. Špelda, M. Kurali, D. Kramár, Fabian – Vandas, Balán, Hvila – R. Tomas, Klouda, D. Buc – Matúš Paločko, Koskinen, Jabrocký – Gríger, S. Takáč, Homa

Martin: Šúrek – A. Novotný, Zošiak, R. Pukalovič ml.,Tupý, Zukal, S. Hriňa, A. Beňa – T. Petruška, Markovič, Michal Važan – Andrej Themár, M. Hollý, Mikušovič – Murček, M. Horský, M. Jonák – Hús, Perniš, Kentoš

Úvodná tretina sa lepšie vydarila domácim, ktorí svoju snahu zúročili v 13. min a po Lelkešovom góle sa ujali vedenia.

Získali tým oproti súperovi určitú psychickú výhodu a tú mohli posilniť v druhej časti zásluhou dvoch presilových hier, počas ktorých výrazne pritlačili súpera, ale niekoľko výborných príležitostí na skórovanie iba tesne minulo cieľ.

Banskobystričania sa preto aj zásluhou trenčianskej nedôraznosť pri zakončovaní stále udržiavali v hre so šancou na zvrat a nádej poriadne rozdúchali krátko pred druhou prestávkou.

Dvadsaťštyri sekúnd pred sirénou zakončil ich presilovkový kolotoč Češík presnou a dôraznou strelou z pomerne ťažkého

Vyrovnaný stav trval do 47. min, keď Maroszovu strelu dorazil do siete zblízka Gašparovič a aktívni domáci tak opäť získali tesný náskok.

Ten zveľadili už o 78 sekúnd Komovou delovkou od modrej čiary počas presilovky a Trenčín dokázal aj gólovo vyjadriť svoj dobrý výkon. V 51. min však vo vlastnom oslabení unikol hosťujúci Češík a vsietil kontaktný gól, takže zápas si zachoval dramatický nádych až do záveru.

Šancu hosťom na zisk bodov vzal v 57. min Tybor, ktorý nekompromisnou tvrdou strelou zabezpečil Trenčínu cenné víťazstvo, vzhľadom na priebeh stretnutia určite zaslúžené, pretože Banskobystričanom v ich hre predsa len chýbala väčšia dravosť a vôľa po úspechu.

Zľava: Clayton Stoner z HC'05 Banská Bystrica a Jakub Gašparovič z Dukly Trenčín počas 27. kola Tipsport extraligy Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica. Foto: SITA/Tomáš Somr

Zľava: Richard Lelkeš z Dukly Trenčín, Radomír Heizer z HC'05 Banská Bystrica a Robert Slipčenko z HC'05 Banská Bystrica počas 27. kola Tipsport extraligy Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica. Foto: SITA/Tomáš Somr
Hokejisti Dukly Trenčín sa radujú z gólu počas 27. kola Tipsport extraligy Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica Foto: SITA/Tomáš Somr
Zľava: Peter Šišovský z Dukly Trenčín a Robert Slipčenko z HC'05 Banská Bystrica počas 27. kola Tipsport extraligy Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica. Foto: SITA/Tomáš Somr

.

Reakcie:

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): „Do zápasu sme nastúpili s rešpektom, ale postupom času sme sa osmelili a vypracovali si dostatok dobrých šancí, takže najmä v druhej tretine sme mohli súperovi odskočiť aj na vyšší gólový rozdiel. Keďže sa nám to nepodarilo, hostia dokázali vyrovnať, ale musím vysloviť hráčom pochvalu za to, že sa naše mladé mužstvo nezlomilo a dokázalo prelomiť streleckú smolu, ktorá nás prenasledovala. Naše víťazstvo je o to cennejšie, že aj súper podobne ako my podal dobrý výkon. Veríme, že sme konečne našich divákov dokázali potešiť.“

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Do duelu sme vstúpili dobre a vynútili sme si aj určitý tlak, ale Trenčín svojou aktivitou postupne dokázal vyrovnať pomer síl. V ďalšom priebehu domáci hrozili najmä z presiloviek, a keďže preukázali väčšiu vôľu po víťazstve, napokon ho aj dosiahli.

Góly: 13. Lelkeš (Tybor, Sojčík), 47. Jakub Gašparovič (Marosz, J. Pardavý st.), 48. J. Koma (J. Pardavý st., Marosz), 57. Tybor (T. Bokroš, E. Bagin) – 40. Češík (Bambúch, Nemček), 51. Češík

Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš – Kacej, Návratek, 1560 divákov

Trenčín: Škrečko – J. Koma, Imrich, T. Bokroš, E. Bagin, E. Bednár, Vizváry, Biro, Nemčík – Jakub Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st. – Tybor, Lelkeš, Sojčík – T. Klíma, Broska, Jakúbek – Šišovský, P. Kopecký, M. Adamec

Banská Bystrica: Slipčenko – Stoner, Richter, Bambúch, Kubka, Novajovský, J. Predajniansky, Ketner – Lunter, Handzuš, M. Hudec – Juraj Sýkora, Heizer, Lukacevic – Nemček, Češík, B. Jankovič – Marcinek, Petro, Šimun, od 21. min Zigo

I. tretina

Hkm Zvolen - HK 36 Skalica

V prvej tretine sa hral útočný, otvorený hokej. Do vedenia išli hostia v 6. min, keď sa zblízka presadil Kutálek.

Domáci odpovedali o necelú minútu neskôr, od modrej vystrelil Ťavoda a M. Jurík tečoval puk za Trenčana – 1:1.

Ani tento stav netrval dlho, pretože o 56 sekúnd neskôr poslal Zvolen do vedenia P. Zuzin, ktorý pekne strieľal z pravej strany.

Skaličania využili v 11. min presilovku, pred Šimkom sa najlepšie zorientoval aktívny Kutálek, ktorý nastupoval v prvom aj treťom útoku a bol často na ľade – 2:2.

Zvolenčania v 15. min po faule Preisingera skórovali aj z trestného strieľania, premenil ho Škvaridlo – 3:2. To nebolo v I. tretine všetko, pretože líder predviedol peknú akciu v 19. min, Puliš z pravého rohu poslal puk do stredu na Hraška, ten okamžite posunul Martinovi Ďalogovi, ktorý nemal problém zasunúť puk do odkrytej skalickej bránky a upraviť na 4:2.

II. tretina

Do druhej tretiny poslali Záhoráci do bránky Kotvana a v 25. min znížili, keď sa Konečný natlačil pred bránku a pri pravej žŕdke napokon Holovič nadvihol puk.a poslal ho za Šimka.

Zvolen o dve minúty kontroval, Chovan od mantinelu pekne našiel pred bránkou L. Juríka a ten pri ľavej žrdi nezaváhal – 5:3.

Ďalšiu skvelú prihrávku naservíroval Chovan v presilovke v polovici zápasu Škvaridlovi, ktorý sa presadil taktiež pri ľavej žrdi.

Trojgólové vedenie Zvolenčanov mohol skresať v 36. min Kutálek, ale ani na dvakrát neuspel pred Šimkom a nepripísal si hetrik. Šancu zahodil v presilovke pred Šimkom aj voľný Sloboda počas presilovej hry na konci druhej tretiny.

Skaličanom sa podarilo znížiť až v záverečnej časti a to v početnej výhode. V 44. min napriahol od modrej Ďatelinka a od korčule Školiaka putoval puk za Šimka. Videorozhodca Čaprnka potvrdil, že v tom nebol úmysel, no zníženie hostí z pohľadu výsledku bolo konečné, pretože Kutálek v ďalšom vývoji zápasu odmietol aj tretiu šancu na hetrik.

Adam Trenčan z HK 36 Skalica (uprostred) počas 27. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi Hkm Zvolen a HK 36 Skalica. Foto: SITA/Ján Viazanička

Patrik Huňady z Hkm Zvolen (vľavo) počas 27. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi Hkm Zvolen a HK 36 Skalica. Foto: SITA/Ján Viazanička
Radosť hráčov Zvolena (vpravo) po strelení gólu počas 27. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi Hkm Zvolen a HK 36 Skalica. Foto: SITA/Ján Viazanička
Brankár Marek Šimko z HKm Zvolen (druhý zľava) počas 27. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi Hkm Zvolen a HK 36 Skalica. Foto: SITA/Ján Viazanička
Autor šiesteho zvolenského gólu Tomáš Škvaridlo počas 27. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi Hkm Zvolen a HK 36 Skalica. Foto: SITA/Ján Viazanička

.

Reakcie:

Martin Pešout (tréner Skalice): „Videli sme jedno z lepších stretnutí. Zaslúžili sa za to obe mužstvá a som rád, že bol tento duel aj v televízií, pretože išlo o dobrú propagáciu slovenského hokeja. Nám sa to ale páčilo menej, pretože sme dostali šesť gólov a prehrali sme. O prehre rozhodli hlavne štyri inkasované góly v prvej tretine, čo by sa nám nemalo stávať. Vystriedali sme preto brankára a od druhej tretiny sa náš výkon zlepšil a prídel gólov sa zastavil. Nechcem však znižovať výkon domácich, pretože bol výborný, bolo na nich vidno, že sú v pohode a trestali naše chyby. Aj keď brankár Zvolena dostal štyri góly, mužstvo podržal, hlavne na konci druhej a začiatku tretej časti, kde nám chytil štyri góly. Aj preto sme sa na súpera kontaktným gólom nedotiahli.“

Peter Mikula (tréner Zvolena): „O výsledku rozhodla najmä prvá tretina, v ktorej sme sa naštartovali, dali sme v nej štyri góly, i keď sme inkasovali dva lacné góly. Nepokrývali sme dôsledne priestor pred našou bránkou, a s tým sme mali počas celého zápasu výrazné problémy. Aj keď sme hru kontrolovali a miestami sme mali výrazný tlak, ktorý sme nezužitkovali, tak nám okamihy zápasu ukázali aj naše slabiny. A to hlavne hra v našej obrannej tretine.“

Góly: 7. M. Jurík (Ťavoda, Méry), 8. P. Zuzin (Podkonický, P. Hraško), 15. Škvaridlo (z tr. strieľania), 19. Martin Ďaloga (P. Hraško, Puliš), 27. L. Jurík (Michal Chovan), 30. Škvaridlo (Michal Chovan, L. Jurík) – 6. Kutálek (Holovič, Gula), 11. Kutálek (M. Sloboda, I. Jankovič), 25. Holovič (R. Konečný), 44. R. Školiak (I. Ďatelinka, Kutálek)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Stano, Šefčík, 2398 divákov

Zvolen: Šimko – Obšut, P. Hraško, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, M. Výborný, od 10. min Šiška – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan – Puliš, P. Huňady, Martin Ďaloga – Méry, M. Jurík, Síkela

Skalica: Trenčan (21. Kotvan) – Vyrúbalík, I. Ďatelinka, I. Jankovič, L. Kozák, Jaborník, Trška, Gula, M. Srnec – Kutálek, R. Školiak, Preisinger – Bezúch, Stieler, M. Sloboda – Kutálek (hral vo dvoch útokoch), Holovič, R. Konečný – J. Jurík, Klejna, Kazinota

ŠHK 37 Piešťany – HK Nitra 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 2:2 – 0:0, 0:1)

I. tretina

Ordzovenský

Už v 2. min sa nepresadil hosťujúci Ordzovenský a na opačnej strane ani domáci Filip, ktorého Laco vychytal lapačkou.

V 7. min mal veľkú šancu Nitran Chrenko, ale Tomek šancu zneškodnil. O dve minúty neskôr urobila chybu obrana hostí v strednom pásme, puk získal Melichárek a sólo zakončil ponad plece M. Laca – 1:0. V 15. min sa vyznamenal domáci gólman Tomek, keď vyriešil závar pre domácou bránkou, ktorý mali na svedomí Pupák a Kováčik.

II. tretina

V úvode druhej časti boli aktívnejší hráči Piešťan, ale Stupka ani F. Hudec svoje rýchle akcie nezakončili úspešne. O tri minúty neskôr mohol Škadra zvýšiť na 2:0, no trafil iba žŕdku Lacovej bránky. Z následného protiútoku nastrelil Martin Segľa iba Tomekovo rameno. V 32. min to Mišura skúšal na Laca bekhendom, ale prestrelil nitriansku bránku. Následné dve presilovky sa domácim hráčom nepodarilo využiť. Naopak, v 39. min mali Nitrania početnú výhodu o dvoch korčuliarov, ktorú zužitkovali zásluhou Ordzovenského. Ten si nakorčuľoval pred bránku a zasunul puk medzi Tomekove betóny.

V tretej tretine pykali domáci opäť v oslabení, keď Stümpel našiel krížnou prihrávkou Tománka a hostia opäť viedli – 1:2. Stretnutie gradovalo pred výbornou diváckou kulisou. V 48. min využili aj domáci početnú výhodu, keď J. Ručkay našiel Melichárka – 2:2. V 52. min sa ocitol Jokila v dobrej šanci, no pred Tomekom nepochodil. O dve minúty neskôr kryl Tomek tečovanú strelu Jokilu. V 56. min strieľal J. Ručkay do hornej časti bránky, ale Laco ho vychytal nádherným semaforom. V 59. min strhol vedenie na stanu Piešťan Chylo, ale hosťom sa podarilo vyrovnať zásluhou Kováčika.

Predĺženie bolo opatrné, ani jedno z mužstiev nechcelo inkasovať gól a nakoniec vyústilo až do samostatných nájazdov, v ktorých boli úspešnejší hostia, keď víťazný nájazd premenil T. Chrenko.

Reakcie:

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): „Dnes sa hral výborný zápas pred skvelou diváckou kulisou, k čomu prispeli aj fanúšikovia Nitry. Stretnutie bolo od začiatku obojstranne vyrovnané, šance sa striedali na oboch stranách. Doplatili sme na vylúčenia, v oslabení sme inkasovali tri góly. V nájazdoch mala Nitra lepších strelcov, žiaľ my sme dali len jeden gól.“

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): „Diváci dnes v Piešťanoch videli atraktívny zápas v dobrom tempe celých 65 minút. Konečne sa nám podarilo proti Piešťanom bodovať, keďže predchádzajúce dva súboje sme prehrali. Inkasovali sme tri hlúpe góly po individuálnych chybách, no nezlomnou bojovnosťou sa nám stretnutie podarilo dostať do predĺženia. Už len kvôli skvelým nitrianskym divákom som rád, že sa nám podarilo zvíťaziť na samostatné nájazdy.“

Góly: 8. T. Melichárek, 48. T. Melichárek (J. Ručkay, Stupka), 59. Chylo (J. Ručkay) – 39. Ordzovenský (Jokila, Nádašdi), 45. R. Tománek (Stümpel, M. Kováčik), 60. M. Kováčik (Stümpel, R. Tománek), rozhodujúci sam. nájazd T. Chrenko

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Tomek a T. Melichárek (obaja Piešťany) obaja 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Gašparík – J. Tvrdoň, Zvrškovec, 2537 divákov

Piešťany: Tomek – V. Urban, Drgoň, R. Filip, Škadra, K. Grman, A. Kolník, Bučka, A. Hruška – Stupka, T. Melichárek, F. Hudec – J. Ručkay, Mišura, Chylo – Lisoň, V. Nemec, S. Saliji – Krajčík, Mertel, Haring

Nitra: M. Laco – Nádašdi, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Trefný, Rais, Árvay, Kadura – M. Kováčik, T. Chrenko, Podstavek – Mašlonka, Stümpel, R. Tománek – Jokila, Hamrák, Martin Segľa – Kmeč, E. Piatak, Pupák

HK Orange 20 18 2 0 0 0 0 16 31:80 6

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body).

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 25. kola I. ligy 2012/2013:

HC Prešov 07 – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (2:1, 1:,0 1:0)

Góly: 18. a 24. Caban, 20. P. Segľa, 59. M. Varga – 15. Jakub Bača, 728 divákov

HK Spišská Nová Ves – HK 95 Považská Bystrica 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)

Góly: 25. a 58. F. Novák, 2. L. Novák, 6. Smotrila, 13. Krempaský, 20. Belluš, 55. J. Prokop, 420 divákov

HK Gladiators Trnava – MšHK Prievidza 4:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 2:2 – 1:0)

Góly: 21. a 61. Jančovič, 48. Záhumenský, 51. R. Baran – 14. M. Kováč, 42. Paulík, 54. Líška, 235 divákov

HK Dukla Michalovce – HC Dukla Senica 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Góly: 46. Drotár, 48. Lantoš – 21. Vaškovič, 25. Salajka, 54. Linet, 2057 divákov

HC 07 Detva – Bemaco HC 46 Bardejov 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 38. Trochta – 15. Krčula, 45. Hajnik, 52. Sabol, 170 divákov

HC Topoľčany – HK Trebišov 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)

Góly: 37. a 60. Tvrdík, 33. Káčer, 37. P. Hurtaj, 39. D. Bednárik – 50. a 58. J. Pavličko, 615 divákov