Voči prísnym trestom na Tour de France už zasiahla aj Medzinárodná cyklistická únia

Rigoberto Urán, George Bennett
Rigoberto Urán a George Bennett na Tour de France Foto: SITA/AP

LACAVE 14. júla (WebNoviny.sk) – Medzinárodná cyklistická únia (UCI) zrušila štvrtkové rozhodnutie jury Tour de France o časovej penalizácii Rigoberta Urána a Georgea Bennetta za nedovolené prijatie jedla, resp. fľaše s vodou v závere 12. etapy.

Prelink 2.jpg

Bardet zatiaľ tretí

Šéf Cannondale-Drapac Jonathan Vaughters dostal informáciu o rozhodnutí UCI v piatok ráno pred štartom 13. etapy. Urán, ktorý je jazdcom Vaughtersovho tímu, dostal 20-sekundový trest za to, že na záverečnom päťkilometrovom úseku prijal fľašu s vodou. Po zrušení penalizácie má líder celkového poradia Fabio Aru z Talianska náskok pred Kolumbijčanom na 4. mieste už len 35 sekúnd.

Udelenie trestu pre Urána vyvolalo veľké protesty Vaughtersa, keďže Francúz Romain Bardet sa vyhol penalizácii, hoci na videozázname bolo jasne vidieť, že sa dopustil podobného prehrešku. Bardet, ktorý vyhral 12. etapu pred Uránom, je v celkovej klasifikácii zatiaľ tretí o 25 sekúnd za Aruom.

Občerstvenie pri stúpaní a zjazdoch zakázané

Podľa pravidiel UCI je prijímanie občerstvenia zakázané pri stúpaní, zjazdoch, na prvých 50 a posledných 20 kilometroch. Jury uviedla, že Novozélanďana Bennetta (Lotto NL) penalizovala za prijatie fľaše 6,4 km a Urána na posledných 5 km.

„Som neuveriteľne prekvapený z rozhodnutia UCI, že zrušila penalizáciu. Chcem povedať, že klobúk dole a zároveň odkazujem, že ďakujeme. Ešte nikdy som nezažil, aby UCI takto zmenila rozhodnutie,“ vyhlásil Vaughters.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Fabio AruRigoberto Urán