Volkova trénerka hovorí o neuveriteľnom výsledku, je nahnevaná a zároveň spokojná

Ján Volko
Slovenský šprintér Ján Volko počas atletických majstrovstiev sveta v Londýne. Foto: SITA/AP

LONDÝN 5. augusta (WebNoviny.sk) – Šprintér Ján Volko v premiére na svetovom šampionáte v atletike v Londýne nesklamal. V piatkovej kvalifikácii behu na 100 m o stotinu zlepšil vlastný slovenský rekord na 10,15 a o 72 minút neskôr skončil v rozbehu šiesty za 10,25.

Od postupu do semifinále ho delila jedná stotinka. Celkovo skončil na 28. mieste zo 60 šprintérov.

Smutní, nahnevaní aj spokojní

Po pretekoch sme boli trošku smutní, aj nahnevaní, no zároveň i spokojní. Zaleží na tom, z akého uhla pohľadu sa na Jankovo vystúpenie dívame,“ hodnotila Volkovo účinkovanie na 100 m na MS v Londýne trénerka Naďa Bendová. „Zabehol si osobák, zlepšil slovenský rekord na majstrovstvách sveta, čo je pre športovca skvelá vizitka. Teší ma, že sa nám aj na svetovom šampionáte podarilo udržať formu: 28. miesto na svete na 100 m je neuveriteľný výsledok.“

Kvalifikačný výkon svojho zverenca, ktorý bol zo všetkých 28 šprintérov najlepší vďaka rekordu SR 10,15, trénerka predpokladala. „Janko vyzeral na tréningoch tesne pred MS výborne, a preto ma neprekvapil. Kvalifikáciu bežal výborne, niet mu čo vyčítať. Azda len to, že sa v závere predklonil. Bola som presvedčená, že v rozbehu to bude na rovnakej úrovni. Bežal dobre, ale v závere ho súperi prešprintovali. Štartovú reakciu mal rovnakú, rozdiel v podpore vetra však bol až 1,5 metra, v kvalifikácii +0,9 a v rozbehu -0,6 m/s, čo zodpovedá rozdielu jednej desatiny medzi jeho behmi. Nemôžem mu preto nič vyčítať.“

Krátka pauza medzi behmi

Trénerku Bendovú hnevala príliš krátka pauza medzi oboma behmi – iba 72 minút. Za ten čas nestačil jej zverenec absolvovať obvyklú predsúťažnú procedúru. „Do zvolávateľne šiel takmer bez prípravy, po jeden rovinke a krátkom úseku, ktoré spravil na rozcvičovacom štadióne v priebehu 10 minút aj s prezúvaním,“ poznamenala Bendová.

Hnevá ma, že v Jankovom behu bol najsilnejší protivietor, ale s tým nič nespravíme. Jedna stotinka, ktorá mu napokon chýbala na postup, nás mrzí. Asi sme zaplatili nováčikovskú daň.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Volko