Vonnová mala na MS medialové suchoty, ale má krásne pocity

Lindsey Vonnová
Foto: SITA/AP

BEAVER CREEK 13. februára (WEBNOVINY) – Americká reprezentantka v alpskom lyžovaní Lindsey Vonnová verila v bohatšiu medailovú „žatvu“ na majstrovstvách sveta v domácom prostredí, no šampionát opúšťa len s jediným bronzom zo super G.

Podporiť ju prišiel aj jej priateľ Tiger Woods

Tridsaťročná úspešná športovkyňa sa s MS rozlúčila vo štvrtok štrnástym miestom v obrovskom slalome. Napriek nie príliš úspešným výsledkom si sympatická plavovláska užívala každý okamih na trati aj v priestore cieľa, v ktorom rozdávala úsmevy a „vzdušné bozky“ fanúšikom. Nechýbal ani jej priateľ, golfista Tiger Woods, v ktorom našla morálnu oporu.

„Na celom šampionáte som sa snažila ukázať svoje maximum, no nie v každej jazde sa mi to podarilo. Aj vo štvrtok som riskovala všetko,“ povedal Lindsey Vonnová.

Vo štvrtok na jej tvári žiaril úsmev, no len tri dni predtým plakala po vypadnutí v slalomovej časti superkombinácie. Objasnila to zvýšeným tlakom a očakávaniami, ktoré nenaplnila.

Aj napriek prehre, šampionát opúšťa šťastná

„Možno som až veľmi túžila po tom, aby všetko klaplo. Teraz je už jedno, ako tvrdo som sa snažila, nefungovalo to. Stále som však šťastná, veď som mala tú česť na majstrovstvách sveta súťažiť v domácom prostredí pred početnou skupinou mojich fanúšikov,“ pokračovala rodáčka zo St. Paulu. Jej operované pravé koleno dostalo na zľadovatenej a rozbitej trati zabrať, ani to však Vonnovú neurobilo nešťastnou. „Opúšťam šampionát s krásnymi pocitmi,“ poznamenala.

Práve domáce prostredie, podpora fanúšikov, rodiny a priateľa Tigera Woodsa pre Vonnovú veľa znamená. „Tiger sa veľmi zaujíma o moju prácu. Robí všetko pre to, aby ma podporil, je to veľmi milé. Tiež je športovec a veľmi mi pomohli rozhovory s ním, keď som bola na dne. Pár dní som sa necítila najlepšie a dosť si vážim jeho systém podpory,“ doplnila americká lyžiarka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lindsey VonnováTiger Woods