Aktualizované: Vraždu novinára Jána Kuciaka si mala objednať obvinená Alena

Alena Zs.
Obvinená Alena Zs. (uprostred). Foto: archívne, SITA/Jozef Habočík.
  • aktualizované 30. septembra, 19:23

BRATISLAVA 30. septembra (WebNoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) v nedeľu obvinila Alenu Zs. aj z toho, že si objednala vraždu novinára Jána Kuciaka. Informuje o tom Denník N, s tým že ale nemusí byť na vrchole celej objednávky.

Alenu zadržalo policajné komando v Komárne

V súvislosti s dvojnásobnou vraždou sú štyria obvinení. Dvoch, ktorí sú bratranci, zadržali policajti v Kolárove vo štvrtok 27. septembra ráno a v ich domoch urobili aj domové prehliadky. Tretieho obvineného zadržali v jeho bydlisku inde, blízko Komárna.

Podľa medializovaných informácií Tomáš Sz. je bývalý policajný vyšetrovateľ, jeho bratranec Miroslav M. bývalý vojak, Zoltán A. je podnikateľ. Podnikateľku Alenu Zs. zadržalo v piatok v Komárne policajné komando Lynx Commando.

Na snúbencov mal strieľať Tomáš Sz.

Údajne na snúbencov mal strieľať práve Tomáš Sz.. Miroslav M. pri vražde bol v úlohe vodiča. Podnikateľ Zoltán A., ktorý v minulosti mal prevádzku aj v Kolárove, im pomáhal ako kamarát.

Za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej hrozí páchateľom trest odňatia slobody od 20 do 25 rokov, alebo na doživotie. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici v nedeľu rozhodol o ich vzatí do väzby.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry po skončení konania povedal médiám, že sudca vyhovel návrhu na väzbu v plnom rozsahu. Okrem oficiálnej informácie za čo sú obvinení stíhaní, prokurátor nekonkretizoval, či Alena Zs. je stíhaná v tejto veci ako možná objednávateľka vraždy. Uviedol, že podrobnosti sa médiá dozvedia budúci týždeň na tlačovej besede.

.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Ján KuciakMartina KušnírováMiroslav M.
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraŠpecializovaný trestný súd SR