Stredoškolákom pomôže pri rozhodovaní online podujatie, priblíži im vysokoškolský život

Univerzita Komenského v Bratislave. Foto: Ilustračné, www.facebook.com

Podujatie Zaži deň v koži vysokoškoláka môže stredoškolákom priblížiť, ako sa učí na záverečné skúšky a aj to, ako koronakríza ovplyvnila vzdelávanie na univerzitách. Informovala o tom hovorkyňa Univerzity Komenského (UK) v Bratislave Lenka Miller s tým, že podujatie bude mať opäť online formu.

Otázky môžu klásť cez aplikáciu

Záujemcovia si ho budú môcť pozrieť v utorok 18. mája. Podujatie začne o 9:00 a ako prvá sa predstaví Jesseniova lekárska fakulta v Martine, nasledovať ju bude Lekárska fakulta. Každá z 13 fakúlt bude mať na predstavenie 20 minút a diváci budú môcť svoje otázky poslať vopred cez pripravenú aplikáciu. Odpovedať im budú aktuálni poslucháči jednotlivých fakúlt.

„Radi privítame všetkých mladých ľudí, ktorí sa zatiaľ nerozhodli pre vysokú školu. Okrem maturantov môže podujatie zaujať aj študentov, ktorí budú končiť až na budúci rok,“ priblížil rektor UK Marek Števček.

Zameriavali sa na nižšie ročníky

Študenti sa budú môcť opýtať nielen na to aké zadania dostávajú vysokoškoláci, či čo im poskytne členstvo v študentskom spolku, ale aj ako im vysoká škola zmení súkromný život alebo ako zvládnu bývanie na internáte.

Pre pandémiu sa minulý rok podujatie presunulo do online priestoru, kde boli zverejnené prednášky odborníkov z predošlých rokov na rozličné témy. Ako Miller podotkla, po minulé roky sa zameriavali na nižšie ročníky stredných škôl počas maturít končiacich študentov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka MillerMarek Števček
Firmy a inštitúcie UK Univerzita Komenského v Bratislave