Fico sa vyjadril k politickej situácii, Kiskovi adresoval otázku v súvislosti so Sorosom

Robert Fico
Premiér Robert Fico a počas reakcie na vyhlásenia prezidenta SR. Bratislava 4. marec 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 5. marca (WebNoviny.sk) – Prečo sa prezident Andrej Kiska stretol s Georgom Sorosom v New Yorku 20. septembra 2017 bez prítomnosti predstaviteľov ministerstva zahraničných vecí sa pýtal premiér Robert Fico počas tlačového vyhlásenia, ktoré sa začalo o hodinu neskôr, ako bolo avizované.

Fico to povedal v súvislosti s nedeľňajším prejavom prezidenta, ktorý podľa Fica nebol písaný na Slovensku, čo už kancelária prezidenta odmietla.

Snaha o prevrat

Fico zároveň spojil opozíciu so snahou o „prevrat“. Kiska sa nedeľňajším vyhlásením podľa neho priklonil na stranu opozície.

Podľa premiéra majú udalosti po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky „určitý rukopis„, ktorý je pokusom o totálnu destabilizáciu štátu. Tiež sa pýta prezidenta, prečo ešte pred pár týždňami označoval Slovensko za úspešný príbeh a teraz tvrdí niečo iné. Fico tiež zopakoval, že ho zaráža, že prezidentovi nezáleží na motíve vraždy mladého páru.

Podarí sa objasniť vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej?

Na motíve záleží

Mne nie je jedno, aký bol motív. Na tom sakra záleží,“ vyhlásil Fico s tým, že na prípade robia stovky policajtov od rána do noci, pričom im pomáhajú príslušníci viacerých zahraničných organizácii ako Europol alebo FBI.

Politické záležitosti sa podľa premiéra budú riešiť v krátkom čase. „Sme pripravení na rozhovory,“ povedal s tým, že SR má v súčasnosti vládu, ktorá si problémy vyrieši. Prezident mal podľa neho situáciu upokojovať, namiesto toho sa pridal k opozícii, dodal Fico.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaJán KuciakRobert Fico