Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
|||||
|Architekti počítajú s presklenými stenami Vizualizácia: Svet zdravia|||||Vizualizácia: Svet zdravia
16. 07. 2019 8:58 OstatnéSlovensko od vZdravotnictve.sk

Budúce sestry sa môžu uchádzať o vzdelávací grant

Študenti ošetrovateľstva sa môžu uchádzať o vzdelávací grant. Nemocnica novej generácie Bory v Bratislave ponúka dvadsiatim budúcim sestrám možnosť získať finančnú podporu na svoje štúdium.

Súčasťou grantu je aj príležitosť vyskúšať si uskutočniť menej frekventovaný ošetrovateľský výkon podľa vlastného výberu. Ďalej budú môcť absolvovať školenie komunikačných zručností a zvládania stresových situácií. Oboznámiť sa tiež môžu s fungovaním Nemocnice novej generácie v Michalovciach.

Budúce sestry môžu o grant požiadať najneskôr do polovice septembra.

Bez sestier to nejde

Ako uviedla personálna riaditeľka nemocnice Jana Palnčárová, pre kvalitné fungovanie každej nemocnice sú sestry kľúčové.

„Ich prácu si veľmi vážime a aj preto ich chceme podporiť už počas štúdia. Zároveň im ponúkame možnosť v rámci grantu absolvovať i zaujímavé školenia, ktoré sestrám, ale aj pacientom napomôžu k dobrej vzájomnej komunikácii. Práve sestry sú totiž srdcom zdravotnej starostlivosti, pre pacientov často priateľmi a dôverníkmi a mali by teda rozvíjať i svoje tzv. mäkké zručnosti,“ vysvetlila Palenčárová.

Grant môžu získať študenti:
  • štvrtého ročníka odboru praktická sestra,
  • prvého až tretieho ročníka odboru diplomovaná všeobecná sestra
  • bakalárskeho stupňa vysokoškolského štúdia ošetrovateľstva a zdravotníckych odborov.

Mesačné štipendium je vo výške 100 eur. Vybraným študentom sa bude vyplácať počas školského roka až do konca trvania štúdia.

Súčasťou grantu sú aj workshopy a školenia, v rámci ktorých sa študenti budú mať možnosť bezplatne naučiť, ako komunikovať s pacientom, zvládať stres a pracovné zmeny či vytvárať tímy. Dozvedia sa o novinkách v ošetrovateľstve v zahraničí i o medzinárodnej akreditácii ošetrovateľského procesu. Aj preto štipendium nesie názov Vzdelávací grant: Sestra novej generácie.

Ponúknu im miesta

Všetkých 20 budúcich sestier bude mať zároveň garantované pracovné miesto v novej nemocnici na bratislavských Boroch. Jej otvorenie je plánované na začiatok roka 2022.

„Nová nemocnica Bory prinesie nové možnosti, ale aj nové požiadavky na sestry, a to i v oblasti ovládania technológií a nových ošetrovateľských postupov. Budúcim sestrám chceme ukázať, ako moderné ošetrovateľstvo už dnes dobre funguje v michalovskej nemocnici, kde napríklad lieky pre pacientov nepripravuje sestra, ale robotický automat,“ podotýka Palenčárová.

Záujemcovia o grant na štúdium sa môžu do 15. septembra prihlásiť prostredníctvom online registračného formulára.

Je potrebné priložiť životopis, motivačný list a priemer známok z predchádzajúceho ročníka. Zaslané dokumenty bude následne do konca septembra vyhodnocovať odborná komisia zložená zo zástupcov vedenia škôl, manažmentu novej nemocnice na Boroch a hlavných odborníkov v oblasti ošetrovateľstva zo siete Svet zdravia.

Podmienkou pre získanie grantu je absolvovanie desaťdňovej prázdninovej praxe v jednej zo zdravotníckych zariadení ProCare a Svet zdravia na západnom Slovensku do konca školského roka 2019/2020 a po ukončení štúdia ročné pracovné pôsobenie v sieti ProCare a Svet zdravia (vrátane novej bratislavskej nemocnice).

Odporúčané články

Foto: Operovať koleno a rameno sa učili na trenažéri Študenti ošetrovateľstva môžu opäť žiadať o pôžičku 2000 eur na akademický rok

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Zákazník zastrelil čašníka na predmestí Paríža, na svoj sendvič vraj čakal pridlho Na Aljaške bolo teplo ako ešte nikdy, priemerná teplota bola v júli o tri stupne vyššia Rodové rozdiely na Slovensku stále pretrvávajú, platí to najmä v oblasti práce a kariéry Aktualizované: Pri Zavare havarovalo auto a začalo horieť, zomrela mladá spolujazdkyňa Pri bombovom útoku na svadbe v Kábule zahynuli desiatky ľudí, Taliban sa od činu dištancoval Video: Malý dugong, ktorý sa stal hviezdou internetu, zomrel po prehltnutí plastov Pellegrini podľa politologičky nemá na revoltu v Smere-SD guráž, ale odchodom zo strany môže len získať Tri európske krajiny chcú vyššiu daň na mäso, aby ľudí prešla chuť

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X