eZdravie smeruje do vládneho cloudu

počítač
Ilustračné foto. pixabay.com

Vládny cloud sa rozšíri o zdravotnícke dáta. Vyplýva to z projektu, ktorý v pondelok schválil Riadiaci výbor pre prioritnú os 7 Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (PO 7 OP II).

Projekt „Vládny cloud – rozšírenie o komunitný zdravotnícky cloud“ v hodnote 45 619 683 eur pripravilo Národné centrum zdravotníckych informácií. Informoval o tom úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho.

Cieľom projektu je do roku 2022 zabezpečiť pri náraste využívania eZdravia spoľahlivé služby pre lekárov v čase, keď ich potrebujú, a v kvalite, ktorá nebude obmedzovať ich prácu.

Vyššia dostupnosť aj bezpečnosť

Projekt umožní rozšíriť vládny cloud o tzv. komunitný zdravotnícky cloud. Ten bude obsahovať informácie o zdravotnom stave osôb.

Súčasne sa zabezpečí zvýšenie dostupnosti a ochrany zdravotných dát.

Projekt má zabezpečiť vysoko bezpečné a prevádzkovateľné riešenie pre samotný národný zdravotnícky informačný systém, ako aj pre nasledujúce projekty informatizácie v sektore zdravotníctva.

V ďalších etapách sa plánuje reforma informačných systémov spadajúcich pod rezort zdravotníctva a príprava postupnej migrácie do komunitného zdravotníckeho cloudu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Raši
Firmy a inštitúcie NCZI Národné centrum zdravotníckych informácií