Koronavírus: Na Slovensku nepribudlo ani 10 nakazených, nevyliečil sa nikto

Koronavirus, testovanie
Prevádzka mobilných odberových miest je hradená zo štátneho rozpočtu. Foto: ilustračné, SITA/Ľudovít Vaniher

V sobotu pribudlo sedem pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Od prepuknutia tohto ochorenia sa tak na Slovensku nakazilo už 2 344 ľudí.

Viac o téme: Koronavírus

V sobotu urobili laboratóriá 585 testov, spolu vyhodnotili už vyše 265-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, ani vyliečený pacient. Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak zostáva na 1 742.

Ako informuje portál korona.gov.sk, počet hospitalizovaných s potvrdeným koronavírusom alebo podozrením naň sa nezmenil, aktuálne je ich 29. Ochorenie COVID-19 má z toho potvrdené 13 ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je jeden pacient, rovnako jeden pacient je napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Sedemdňový kĺzavý medián má hodnotu 23.

Po sobotňajšom testovaní potvrdili štyroch nových infikovaných v okrese Nové Mesto nad Váhom. Dva prípady zaznamenali v okrese Bánovce nad Bebravou, jeden v okrese Banská Štiavnica. Na Slovensku je aktuálne 573 aktívnych prípadov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NCZI Národné centrum zdravotníckych informácií