Lengvarský by mal rezignovať. Drucker skritizoval aj Krajčího, ktorý počas pandémie zlyhal na plnej čiare a teraz sa tvári ako "super" manažér (video)

Drucker
Predseda strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáš Drucker. Foto: SITA/Branislav Bibel

Predseda Dobrej voľby a Umiernených Tomáš Drucker vyzval ministra zdravotníctva na odchod z funkcie pre hroziaci kolaps plánu obnovy v zdravotníctve. Informoval o tom na tlačovej konferencii strany.

Rezort potrebuje krízového manažéra

Výzvy na nové nemocnice financované z plánu obnovy sa posunuli z apríla na neskoršie mesiace. Všetky plány mali byť pritom zverejnené na prelome rokov 2021 a 2022.

„Minister Lengvarský nemá výsledky. Naozaj odporúčam výmenu, aby tam dali krízového manažéra,“ odporučil Drucker.  Zároveň vyzval, aby premiér nevytváral paralelné štruktúry vo vedení rezortu zdravotníctva.

Krajčího drzosť nemá hraníc

Za ozajstnú facku označil, že bývalý minister, ktorý podľa Druckera odišiel za absolútnu neschopnosť, je teraz poradcom premiéra a pasuje sa do pozície manažéra, ktorý kritizuje ministra zdravotníctva.

Drucker odporúča intenzívne sa venovať najmä dvom nemocniciam, martinskej a Rázsochám. Ide o univerzitné nemocnice, kde sa vzdelávajú mladí lekári. Ak sa nevytvoria vhodné podmienky na ich štúdium, títo nádejní lekári nebudú na Slovensku ani pracovať, ani žiť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Drucker
Firmy a inštitúcie Dobrá voľba a UmierneníMZ SR Ministerstvo zdravotníctva SR