Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica Levice
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: AGEL SK
16. 08. 2019 9:06 Zdravotnícke zariadeniaLevice Marek elias.jpg od vZdravotnictve.sk

Levická nemocnica vybudovala pilotné izby v novom štandarde

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, vybudovala pre pacientov pilotné štyri izby nového štandardu na oddelení vnútorného lekárstva. Interiér izieb presahuje bežný charakter v rámci služieb súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.

Celková investícia do modernizácie predstavuje viac ako 143 000 eur. Financie boli použité z vlastných finančných zdrojov levickej nemocnice.

Spolu s kompletnou stavebnou rekonštrukciou získali štyri izby na oddelení vnútorného lekárstva nové medicínske vybavenie i mobiliár. Novým štandardom je dizajn interiéru hotelového charakteru, moderné polohovateľné lôžka, televízory a samostatné sociálne zariadenie so sprchou.

Od „Krankenhaus“ k „Hospital“

Modernizácia izieb je súčasťou rozsiahlej postupnej rekonštrukcie, ktorou prechádza levická nemocnica po vstupe skupiny AGEL do manažmentu zdravotníckeho zariadenia.

„Naša vízia sa riadi mottom od Krankenhaus k Hospital,“ uviedol riaditeľ nemocnice Anton Hanušín. „Je dokázané, že tzv. liečivé prostredie urýchľuje hojivé procesy. Cieľom je vytvoriť pre pacientov a  personál také zázemie, aby pobyt v nemocnici nebol spájaný s negatívnymi pocitmi,“ povedal.

Pacient by sa podľa riaditeľa mal cítiť príjemne. Nemal by trpieť strachom či úzkosťou, ktorých zdrojom môže byť neprívetivé, nehostinné, sterilné prostredie nemocničných izieb.

Izby tiež umožňujú pobyt sprevádzajúcej osoby, čo tiež môže prispievať k príjemnejšiemu a bezpečnejšiemu pobytu. „Veríme, že v krátkodobom horizonte bude tento typ izby v Nemocnici Levice štandardom pre všetkých pacientov,“ dodal Hanušín.

Dve izby pre mužov, dve pre ženy

Súčasťou rekonštrukcie bola kompletná výmena okien, čím sa zlepšili tepelnoizolačné vlastnosti. Na lôžkovej časti určenej pre mužov vznikli dve úplne nové dvojposteľové nadštandardné izby s vytvorením samostatných zariadení na osobnú hygienu. Rovnaké dve izby vznikli aj na lôžkovej časti určenej pre ženy.

Súčasťou inštalačných úprav na izbách bola kompletná rekonštrukcia rozvodov, a to vrátane koncových prvkov a zriaďovacích predmetov. Pribudlo nové signalizačné zariadenie „pacient-sestra“. Stavebné úpravy zahŕňali taktiež práce na nových keramických obkladoch či dlažbách. Všetky štyri izby dostali nové nátery a maľby.

Oddelenie vnútorného lekárstva disponuje 69 lôžkami, osobitú časť tvorí ambulantná zložka. Pracovisko zabezpečuje pomocné vyšetrenia, poskytuje konziliárne činnosti v rámci odborných poradní a ústavnú pohotovostnú službu. Ročne tu lekári ambulantne vyšetria viac ako 6500 ľudí a hospitalizujú takmer 3500 pacientov.

Nemocnica Levice

Nemocnica poskytuje zdravotnú starostlivosť obyvateľom v najväčšom okrese na Slovensku. Jej spádovú oblasť tvorí viac ako 160 000 obyvateľov. Ide o jednu z najväčších nemocníc v celom Nitrianskom samosprávnom kraji. Prevádzkuje 21 ambulancií a 10 lôžkových oddelení. V roku 2018 ošetrila ambulantne zhruba 67 000 pacientov, počet hospitalizovaných pacientov dosiahol úroveň takmer 13 000 pacientov.

K téme

V žilinskej nemocnici vymenia viac ako 500 lôžok Dodávateľ zdravotníckych výrobkov Hartmann zvýšil za prvý polrok tržby na viac ako miliardu eur

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Koalícia podľa Matoviča funguje na kúpených hlasoch, pustil sa aj do KDH a progresívcov Za slušné Slovensko zvoláva na piatok ľudí na námestia: Kto príde znovu a kto zostane doma? Premiér Pellegrini ostáva vo funkcii, za jeho odvolanie hlasovalo 62 poslancov Seniori nebudú od januára platiť koncesionárske poplatky, Danko by ich chcel zrušiť pre všetkých Muž chcel zrejme spáchať samovraždu, ale z mosta spadol na motorkára Jurajovi zvýšili trest za zabitie Henryho v Bratislave, súd vyhovel návrhu prokuratúry

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X