Liptovská nemocnica získala medzinárodné ocenenie a aj novú jednotku intenzívnej starostlivosti

Liptovská nemocnica, medzinárodné ocenenie
Liptovská nemocnica s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši aj tento rok získala medzinárodné ocenenie Angels Awards za výsledky v liečbe pacientov s cievnou mozgovou príhodou. 11. júna 2019 Foto: Žilinský samosprávny kraj

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 11. júna (WebNoviny.sk) – Liptovská nemocnica s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši aj tento rok získala medzinárodné ocenenie Angels Awards za výsledky v liečbe pacientov s cievnou mozgovou príhodou.

Mimoriadne komplexná liečba

Toto ocenenie udeľuje špičkovým pracoviskám Európska organizácia pre cievne mozgové príhody na základe zozbieraných dát a analýzy výsledkov.

„Dnes vďaka modernej liečbe je možné týmto pacientom pomôcť v akútnom štádiu. Je však nevyhnutné prísť do nemocnice čo najskôr. Takáto liečba je mimoriadne komplexná a vyžaduje si skúsený a vzdelaný tím odborníkov, ako z odboru neurológie, tak rádiológie či intervenčnej rádiológie,“ uviedol Michal Kováčik, primár neurologického oddelenia Liptovskej nemocnice s poliklinikou.

„Tento rok sme otvorili V Liptovskej nemocnici aj zmodernizovanú a zrekonštruovanú neurologickú jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS),“ uviedla riaditeľka odboru zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Silvia Pekarčíková.

Najnovší štandard

Rekonštrukciu za 207-tisíc eur financoval ŽSK. Priestory aj vybavenie zodpovedajú najnovším štandardom. Nová JIS taktiež pribudla v Kysuckej nemocnici v Čadci.

Liptovská nemocnica patrí pod správu Žilinského samosprávneho kraja. Jej neurologické oddelenie získalo ocenenie najvyššej kvality Angels awards aj v roku 2018.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Silvia Pekarčíková
Firmy a inštitúcie Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu