Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
nemocnica Michalovce
Pohľad do operačnej sály Nemocnice novej generácie v Michalovciach Foto: SITA/Viktor Zamborský.
27. 06. 2019 9:55 ZdravotníctvoSlovensko od vZdravotnictve.sk

Medici si budú môcť počas leta v nemocniciach opäť vyskúšať prácu lekára

Sieť nemocníc Svet zdravia spustila registráciu na piaty ročník programu letných odborných stáží pre študentov lekárskych fakúlt – Letný camp medikov 2019.

Od 18. do 24. augusta bude mať 20 najlepších účastníkov možnosť vyskúšať si prácu lekára na rôznych špecializovaných oddeleniach štyroch nemocníc. Všetky sú v okolí Zemplínskej šíravy – Trebišov, Humenné, Vranov nad Topľou a Nemocnica novej generácie v Michalovciach. Registrácia potrvá do 21. júla.

Cieľom tohto projektu je najmä to, aby študenti získali a rozšírili si svoje odborné znalosti a praktické zručnosti aj v odboroch, s ktorými sa bežne počas svojej školskej odbornej praxi nestretnú.

Súčasťou denného programu medikov budú exkurzie na špecializovaných oddeleniach či operačných sálach. Pripravených je pre nich i viacero odborných workshopov a kazuistík.

Na programe aj nemedicínske témy

Mladí študenti z lekárskych fakúlt zo Slovenska a Česka budú mať príležitosť stretnúť sa s profesionálmi spomedzi lekárov rôznych medicínskych odborov, s vedením nemocníc, ako aj so zástupcami siete Svet zdravia.

Každý večer bude navyše pripravený neformálny spoločenský program, ktorého súčasťou budú workshopy aj na atraktívne nemedicínske témy. Bude to napríklad komunikácia s pacientom, tímovosť alebo ekonomika v zdravotníctve.

Záver týždňa bude venovaný prezentácii, vyhodnoteniu tímového projektu a samotného TOP tímu Letného campu medikov 2019. Aj tento ročník programu je pre jeho účastníkov bezplatný.

Absolventov treba udržať

„Štyri roky tohto projektu dokázali, že študentom medicíny chýba odborná prax a skúsenosti z reálneho prostredia slovenských nemocníc. My sa tento hendikep snažíme dlhodobo odstraňovať a čo najviac medikov presvedčiť pre prácu v našich zariadeniach,“ konštatovala Andrea Borguľová, riaditeľka ľudských zdrojov siete polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia.

„Spätná väzba od účastníkov nás utvrdzuje v tom, že táto snaha má v konečnom dôsledku význam pre celý sektor zdravotníctva,“ dodala.

Sieť nemocníc Svet zdravia intenzívne pracuje so študentmi medicíny a zdravotníckych škôl už počas štúdia. Ukazuje sa, že projekty ako Medik roka alebo Letný camp medikov pomáhajú v úsilí udržať perspektívnych lekárov na Slovensku.

Letný camp medikov 2019

  • Akcia je určená pre študentov lekárskych fakúlt, odbor všeobecné lekárstvo, ktorí ukončili 2. ročník.
  • Termín konania akcie je od 18. do 24. augusta 2019.
  • Maximálna kapacita účastníkov je 20 študentov.
  • Oficiálnym jazykom akcie je slovenčina.
  • Záujemcovia o účasť sa môžu do 21. júla prihlásiť prostredníctvom online registračného formulára. K registrácii je potrebné priložiť krátky osobný profil a motivačný list.

Študenti absolvujú prax počas jedného týždňa na vybraných oddeleniach:

  • Michalovce: Centrálne operačné sály, Urgentný príjem, Hepatobiliárne centrum
  • Trebišov: ORL a Oftalmológia – operačné sály a kazuistiky, odborné workshopy
  • Humenné: oddelenie ortopédie – operačné zákroky TEP, oddelenie neonatológie – tréning resuscitácie patologických novorodencov
  • Vranov nad Topľou: oddelenie chirurgie – operačné zákroky, gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, OAMIS

Odporúčané články

Foto: Operovať koleno a rameno sa učili na trenažéri Študenti ošetrovateľstva môžu opäť žiadať o pôžičku 2000 eur na akademický rok

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava v šlágri Fortuna ligy remizoval s MŠK Žilina, ale udržal sa na čele tabuľky NASA preveruje údajný prvý zločin vo vesmíre, astronautka sa prihlásila do bankového účtu manželky Aktualizované: Slovenská K4 získala bronz na svetovom šampionáte a vybojovala aj olympijské miestenku Foto: Na ostrove Malorka sa zrazila helikoptéra s lietadlom, zahynuli aj dve deti V Barcelone evakuovali jednu z najobľúbenejších pláží, našli podozrivé výbušné zariadenie Priemerný zamestnanec na Slovensku potreboval na zaplatenie daní odpracovať viac ako 228 dní

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X