Medici si budú môcť počas leta v nemocniciach opäť vyskúšať prácu lekára

nemocnica Michalovce
Pohľad do operačnej sály Nemocnice novej generácie v Michalovciach Foto: SITA/Viktor Zamborský.

Sieť nemocníc Svet zdravia spustila registráciu na piaty ročník programu letných odborných stáží pre študentov lekárskych fakúlt – Letný camp medikov 2019.

Od 18. do 24. augusta bude mať 20 najlepších účastníkov možnosť vyskúšať si prácu lekára na rôznych špecializovaných oddeleniach štyroch nemocníc. Všetky sú v okolí Zemplínskej šíravy – Trebišov, Humenné, Vranov nad Topľou a Nemocnica novej generácie v Michalovciach. Registrácia potrvá do 21. júla.

Cieľom tohto projektu je najmä to, aby študenti získali a rozšírili si svoje odborné znalosti a praktické zručnosti aj v odboroch, s ktorými sa bežne počas svojej školskej odbornej praxi nestretnú.

Súčasťou denného programu medikov budú exkurzie na špecializovaných oddeleniach či operačných sálach. Pripravených je pre nich i viacero odborných workshopov a kazuistík.

Na programe aj nemedicínske témy

Mladí študenti z lekárskych fakúlt zo Slovenska a Česka budú mať príležitosť stretnúť sa s profesionálmi spomedzi lekárov rôznych medicínskych odborov, s vedením nemocníc, ako aj so zástupcami siete Svet zdravia.

Každý večer bude navyše pripravený neformálny spoločenský program, ktorého súčasťou budú workshopy aj na atraktívne nemedicínske témy. Bude to napríklad komunikácia s pacientom, tímovosť alebo ekonomika v zdravotníctve.

Záver týždňa bude venovaný prezentácii, vyhodnoteniu tímového projektu a samotného TOP tímu Letného campu medikov 2019. Aj tento ročník programu je pre jeho účastníkov bezplatný.

Absolventov treba udržať

„Štyri roky tohto projektu dokázali, že študentom medicíny chýba odborná prax a skúsenosti z reálneho prostredia slovenských nemocníc. My sa tento hendikep snažíme dlhodobo odstraňovať a čo najviac medikov presvedčiť pre prácu v našich zariadeniach,“ konštatovala Andrea Borguľová, riaditeľka ľudských zdrojov siete polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia.

„Spätná väzba od účastníkov nás utvrdzuje v tom, že táto snaha má v konečnom dôsledku význam pre celý sektor zdravotníctva,“ dodala.

Sieť nemocníc Svet zdravia intenzívne pracuje so študentmi medicíny a zdravotníckych škôl už počas štúdia. Ukazuje sa, že projekty ako Medik roka alebo Letný camp medikov pomáhajú v úsilí udržať perspektívnych lekárov na Slovensku.

Letný camp medikov 2019

  • Akcia je určená pre študentov lekárskych fakúlt, odbor všeobecné lekárstvo, ktorí ukončili 2. ročník.
  • Termín konania akcie je od 18. do 24. augusta 2019.
  • Maximálna kapacita účastníkov je 20 študentov.
  • Oficiálnym jazykom akcie je slovenčina.
  • Záujemcovia o účasť sa môžu do 21. júla prihlásiť prostredníctvom online registračného formulára. K registrácii je potrebné priložiť krátky osobný profil a motivačný list.

Študenti absolvujú prax počas jedného týždňa na vybraných oddeleniach:

  • Michalovce: Centrálne operačné sály, Urgentný príjem, Hepatobiliárne centrum
  • Trebišov: ORL a Oftalmológia – operačné sály a kazuistiky, odborné workshopy
  • Humenné: oddelenie ortopédie – operačné zákroky TEP, oddelenie neonatológie – tréning resuscitácie patologických novorodencov
  • Vranov nad Topľou: oddelenie chirurgie – operačné zákroky, gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, OAMIS
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea Borguľová
Firmy a inštitúcie Svet zdravia