Nakazení zamestnanci nemocnice v Michalovciach zostali v karanténe, príznaky Covid-19 nemajú

Nemocnica Michalovce
Foto: Svet zdravia

U troch zamestnancov Michalovskej nemocnice bolo potvrdené ochorenie Covid-19. Pre Agentúru SITA to potvrdila Jana Fedáková zo Sveta zdravia.

„Michalovská nemocnica preventívne testovala svojich zdravotníckych pracovníkov na koronavírus, pričom u jednej zdravotníčky z RTG oddelenia výsledok testu ukázal hraničné hodnoty. Zdravotníčka bola preto opakovane pretestovaná a ďalšie dva kontrolné testy ochorenie Covid-19 jednoznačne vylúčili,“ uviedla Fedáková.

Viac o téme: Koronavírus

Ako ďalej dodala z preventívnych dôvodov však zdravotníčka ostala v domácej karanténe, ktorá bola Regionálnym úradom verejného zdravotníctva nariadená aj jej najbližším spolupracovníkom.

„Nemocnica otestovala následne 43 zamestnancov, s ktorými mohla prísť zdravotníčka do kontaktu. Okrem troch boli všetky testy negatívne, na výsledky 11 ešte čakáme. Zamestnanci s pozitívnym výsledkom na Covid-19 sú aktuálne v domácej karanténe, nemajú žiadne príznaky ani zdravotné ťažkosti. Oddelenie naďalej pracuje v štandardnom režime,“ dodala Fedáková.

Celkovo nemocnica preventívne otestovala už vyše 150 zdravotníkov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Fedáková
Firmy a inštitúcie Nemocnica Michalovce