Nová aplikácia by mala Slovákom pomôcť zvládnuť COVID-19, ochránila by ľudí aj ich okolie

mobil, telefón
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Čoskoro vznikne aplikácia, ktorá by mohla pomôcť Slovensku zvládnuť nákazu Covid-19 rýchlejšie. Na základe senzorov telefónu by mala rozoznať, či sa osoba vyskytla počas 14-ich dní v blízkosti osoby, ktorá bola diagnostikovaná na Covid-19.

Všetci musíme držať spolu

Ako agentúru SITA informovala policajná hovorkyňa Denisa Bárdyová, tým by sa ochránili ľudia a okolie rýchlejšie. Teda by sa predišlo ďalšiemu šíreniu tejto nákazy.

Viac k téme Koronavírus

Aplikáciu pripravuje Ministerstvo vnútra SR v spolupráci s technologickými firmami. „Sme v situácii, kedy musíme všetci držať spolu, len tak pokoríme koronavírus. Pripravujeme pre vás aplikáciu ‚COVID-19′, aby ste boli informovaní o tom, čo sa vo vašom okolí deje. Aplikácia nie je zriadená na to, aby sme niekoho sledovali, je na dobrovoľnej báze. Len spoločnými silami dokážeme vyhrať boj s koronavírusom v čo najkratšom možnom čase,“ povedala dosluhujúca ministerka vnútra SR Denisa Saková (Smer-SD).

Núdzový stav pre zdravotníctvo

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zatvorenia výchovno-vzdelávacích zariadení od 16. marca na 14 dní. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva.

Zatvorené sú maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami, pričom sa to netýka potravín, drogérií, lekární či vybraných služieb, akými sú napríklad banky či poisťovne. Vo štvrtok 19. marca bolo na Slovensku koronavírusom infikovaných 123 ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa BárdyováDenisa Saková
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SR