Slovensko má zrejme prvú obeť koronavírusu, muž zomrel po prepustení z nemocnice

Ilustračná fotografia. Foto: SITA (AP Photo/Anna Surinyach)

Slovensko má zrejme prvé úmrtie na ochorenie COVID-19. Informáciu podľa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) potvrdil minister zdravotníctva Marek Krajčí. Bližšie informácie prinesie pitva nebohého.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Muž mal obojstranný zápal pľúc

Ako uviedol Krajčí, pitva u 60-ročného muža potvrdila, že mal obojstranný zápal pľúc a skonal na kardio-respiračné zlyhanie. Pacient však mal potvrdené ochorenie na nový koronavírus. „Preto je veľmi zarážajúce, že tento pacient bol deň predtým prepustený z nemocnice,“ konštatoval šéf rezortu zdravotníctva. Predtým bol hospitalizovaný v bojnickej nemocnici.

Pravdepodobne došlo k zlej diagnostike

Ako Krajčí konštatoval, na základe týchto informácií Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou začal ex offo konanie voči poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti. Ako minister uviedol, v tomto prípade došlo podľa všetkého k zlej diagnostike.

„Pacienti so zápalom pľúc nemajú byť prepúšťaní do domácej starostlivosti,“ dodal. Pokiaľ išlo podľa neho o takto zle poskytnutú zdravotnú starostlivosť, ide o individuálne zlyhanie a verí, že sa takéto prípady nebudú opakovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Krajčí