Rúška je potrebné nosiť aj na detských ihriskách, rodičia by nemali zabúdať ani na dezinfekciu rúk

Dezinfekcia, koronavirus, chrípka, rúško
Na výber je množstvo druhov dezinfekčných roztokov a keďže si ich zaobstarávame väčšinou v menej častých intervaloch, môžeme si dovoliť prihliadať skôr na kvalitu. Foto: ilustračné, Getty Images

Vzhľadom na stabilizujúcu sa epidemiologickú situáciu v SR je podľa Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) možné aktuálne pristúpiť k znovuotvoreniu detských ihrísk.

Viac o téme: Koronavírus

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa úradu Daša Račková, aj na týchto miestach je však potrebné striktné dodržiavanie prísnych hygienických opatrení.

Povinnosť nosiť na ihriskách rúška

ÚVZ v tejto súvislosti zdôrazňuje potrebu obmedzeného počtu súčasne sa hrajúcich detí. Tiež pripomína povinnosť nosenia rúšok a takisto povinnosť rodičov alebo osôb sprevádzajúcich deti zabezpečiť, aby sa deti fyzicky kontaktovali minimálne. Odporúčaný odstup je dva metre.

Dôležitá je aj dezinfekcia rúk

Hygienici tiež akcentujú povinnosť rodičov alebo osôb sprevádzajúcich deti mať so sebou prostriedok na dezinfekciu rúk. Povinnosť dezinfekcie sa v prípade ihrísk týka aj ich prevádzkovateľov.

„Prevádzkovateľ každodenne pred otvorením priestor uprace, piesok prehrabe, očistí a vydezinfikuje dotykové plochy jednotlivých herných zostáv a raz za týždeň pieskovisko preleje pitnou vodou alebo vodou zodpovedajúcou požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie,“ dodal ÚVZ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR