SaS dala za pravdu Kalavskej: Reforma nemocníc nepatrí do ústavy

Jana Cigániková
Tímlíderka strany pre zdravotníctvo Jana Cigániková. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

Reforma nemocníc je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) nenávratne preč.

Výnimočne dávame za pravdu ministerke zdravotníctva Andrei Kalavskej. Je to presne tak, ako vraví. Takzvaná stratifikácia nemocníc nepatrí do ústavy,“ uviedla poslankyňa NR SR za SaS a tímlíderka strany pre zdravotníctvo Janka Cigániková.

„Tento nápad skrsol v hlave jedného arci-populistu, ktorý stojí na čele Smeru-SD a žiadnu reformu nechce. Hľadá len spôsoby, ako preniesť ťarchu zodpovednosti za svoj neúspech na opozíciu,“ dodala.

Zákon je nezmysel a przní ústavnosť

Strana SaS za tento ústavný zákon ani pri najlepšej vôli nemôže hlasovať. Podľa nej je to vecne nezmysel a navyše „prznenie našej i beztak ťažko skúšanej ústavnosti„.

Smer-SD je podľa SaS totálne neschopný robiť zmeny, ktoré spočiatku možno zabolia, lebo narušujú zažité stereotypy, ale v konečnom dôsledku zvýšia kvalitu života. V tomto prípade kvalitu zdravotnej starostlivosti.

Vzhľadom na to, že Smer-SD je najsilnejšou vládnou stranou, jeho vnútorné zápasy sú vecou celej spoločnosti, lebo majú závažný presah na životnú úroveň občanov. Zápas medzi premiérom Pellegrinim a obyvateľom Bašternákovho bytu bude mať len jeden výsledok z hľadiska reformy nemocníc, a to, že k žiadnej nedôjde,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana CigánikováRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita