Skalická nemocnica kúpila nový pľúcny ventilátor, financovala ho z eurofondov

Agel Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica kúpila za 32 400 eur nový pľúcny ventilátor Dräger Evita V600. Nákup financovala z prostriedkov Európskej únie v rámci projektu, ktorý je zameraný na nákup zariadení, ktoré sú nevyhnutné v súvislosti s ochorením COVID-19. Nemocnica sa na jeho financovaní podieľala desaťpercentným spolufinancovaním.

Viac o téme: Koronavírus

Informovala o tom hovorkyňa AGEL SK Martina Pavlíková. Nový pľúcny ventilátor podľa nej umožňuje zvládať ťažké stavy zlyhávania pľúc a plní potreby ventilácie aj u najkritickejších pacientov.

Podľa primára oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) Rastislava Sabanoša ide o jeden z najmodernejších prístrojov umelej ventilácie dostupných na trhu.

„Prístroj, aj keď nefyziologicky, plne nahrádza a špeciálnymi ventilačnými režimami aj podporuje spontánne dýchanie pacienta,“ povedal.

Spolu s týmto pľúcnym ventilátorom aktuálne disponuje skalická nemocnica celkovo dvanástimi pľúcnymi ventilátormi, ktoré sa využívajú na OAIM a štyrmi prístrojmi s možnosťou neinvazívnej dychovej podpory, ktoré sa využívajú na reprofilizovaných COVID oddeleniach v prípade pacientov, ktorí zatiaľ nevyžadujú invazívnu umelú ventiláciu pľúc.

V čase mimo pandémie sa ventilačné prístroje využívajú na zabezpečenie ventilácie a respirácie primárne u pacientov so zlyhaním dýchania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica Agel Skalica