V Žilinskom kraji sa situácia v nemocniciach mierne zlepšila, na pľúcnej ventilácii majú 38 pacientov

Koronavírus, nemocnica, hospitalizácia, umelá pľúcna ventilácia
Foto: SITA/AP

V siedmich nemocniciach na území Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) je obsadených 38 lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou pre pacientov s ochorením COVID-19. Informoval o tom odbor zdravotníctva Úradu ŽSK.

Viac o téme: Koronavírus

Po Vianociach sa mierne zlepšila situácia v obsadenosti covidových lôžok, v nemocniciach je hospitalizovaných 257 pacientov s koronavírusom. Zo štyroch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK je najviac pacientov hospitalizovaných v čadčianskej nemocnici, kde sa momentálne starajú o 52 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 36 nie je zaočkovaných.

Dolnokubínska nemocnica eviduje aktuálne 16 pacientov s ochorením COVID-19, 19 covidových lôžok je obsadených v Hornooravskej nemocnici s poliklinikou Trstená a 18 pacientov eviduje nemocnica v Liptovskom Mikuláši,“ uviedol odbor zdravotníctva.

V ostatných troch nemocniciach na území kraja je hospitalizovaných spolu 152 pacientov s ochorením COVID-19. Viac ako polovica ich leží v martinskej univerzitnej nemocnici, kde sa starajú o 84 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 73 nie je zaočkovaných.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dolnooravská NsP Dolný KubínKysucká nemocnica ČadcaNemocnica Liptovský MikulášNsP TrstenáUNM Univerzitná nemocnica Martin