Vrtuľníky a lietadlá ATE budú aj najbližších šesť rokov pomáhať pacientom na Slovensku

Vrtuľník, Air – Transport Europe (ATE)
Foto: SITA/ATE.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sa rozhodol vydať spoločnosti Air – Transport Europe (ATE) povolenie na prevádzkovanie ambulancie Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) vo všetkých siedmich strediskách na Slovensku aj na nasledujúcich šesť rokov. Úrad sa rozhodol na základe výberového konania. Informovala o tom v utorok hovorkyňa ATE Zuzana Hopjaková.

„Z rozhodnutia o vydaní nových povolení pre prevádzkovanie všetkých stredísk VZZS máme veľkú radosť. Ako pokračujúci prevádzkovateľ leteckej záchrany sa budeme usilovať o neustále zvyšovanie úrovne kvality poskytovanej urgentnej zdravotnej starostlivosti. Je to pre nás obrovská výzva, ktorú berieme s veľkým rešpektom a zároveň motivácia pracovať s ešte väčším nasadením, aby sme pacientom, ktorí potrebujú našu pomoc, poskytli najlepšiu možnú prednemocničnú starostlivosť,“ uviedol konateľ spoločnosti ATE Milan Hoholík.

Spoločnosť Air – Transport Europe (ATE) pôsobí v leteckej záchrane viac ako 28 rokov. Spoločnosti sa postupne podarilo získať pozíciu prevádzkovateľa všetkých základní leteckej záchrannej služby na Slovensku. Od roku 2017 sa stala prevádzkovateľom aj stanice leteckej záchrannej služby Olomouc v susednom Česku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan HoholíkZuzana Hopjaková
Firmy a inštitúcie ATE Air - Transport EuropeÚDZS Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou