Všetkým zamestnancom i klientom v centre sociálnych služieb v Malackách vyšiel negatívny test na Covid-19

Mestské centrum sociálnych služieb, Malacky, koronavírus
Mestské centrum sociálnych služieb v Malackách. Foto: FB Mestské centrum sociálnych služieb Malacky, www.facebook.com

Všetky testy na koronavírus v Mestskom centre sociálnych služieb (MCSS) v Malackách sú negatívne. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa mesta Ľubica Pilzová.

Viac o téme: Koronavírus

Zamestnanci a klienti MCSS Malacky sa koncom apríla podrobili testovaniu na prítomnosť koronavírusu. Všetkých 59 testov (37 klientov zariadenia opatrovateľskej služby a 22 zamestnancov) je negatívnych.

„Som rada, že naše hygienické opatrenia sú účinné. Verím, že aj celková situácia okolo nás sa postupne vráti do normálu a budeme môcť naše brány znovu otvoriť pre verejnosť,“ skonštatovala riaditeľka MCSS Melánia Dujsíková.

Centrum sociálnych služieb ostáva zatvorené

Areál MCSS zatiaľ zostáva pre verejnosť zatvorený. „Vstup je umožnený za prísnych opatrení iba poštovej doručovateľke, dodávateľom na vyloženie tovaru a údržbe v prípade poruchy,“ informuje mesto. Vnútorné priestory centra denne dezinfikujú, informácie poskytujú telefonicky, e-mailom alebo poštou.

„Chránime našich klientov aj zamestnancov. Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí sa úprimne zaujímajú, ako sa máme, ktorí nám nezištne darovali rúška, dezinfekciu či nápoje. A veľká vďaka tiež patrí kolegyniam a kolegom za zodpovednú prácu,“ doplnila Dujsíková.

Centrum stále poskytuje sociálne služby v obmedzenom režime. Do odvolania nefunguje sociálny taxík, požičiavanie pomôcok, práčovňa ani stredisko osobnej hygieny.

Zamestnankyňa nakazená koronavírusom

Prvý prípad nakazenia koronavírusom na Slovensku bol potvrdený u muža z obce Kostolište (okr. Malacky) 6. marca. Mesto Malacky vtedy okamžite uzatvorilo MCSS, v ktorom pracovala manželka nakazeného.

Traja zamestnanci MSCC v úplne najbližšom kontakte s nakazenou zamestnankyňou, vrátane riaditeľky, mali nakoniec testy na koronavírus negatívne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubica Pilzová
Firmy a inštitúcie Mestské centrum sociálnych služieb (MCSS) v Malackách