Whitney Houston si pred Grammy pripomenú špeciálom

Whitney houston
Whitney Houston Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 1. februára (WEBNOVINY) – Organizátori hudobných cien Grammy si deň pred tohtoročným slávnostným ceremoniálom pripomenú zosnulú speváčku Whitney Houston.

Televízia CBS odvysiela v sobotu 9. februára špeciál The Grammys Will Go On: A Death in the Family, v ktorej priblíži, ako sa vlani len deň pred galavečerom vyrovnali s nečakaným úmrtím speváckej hviezdy, a ako jej poctu zapracovali do programu.

Vo štvrtok o tom informovali zástupcovia americkej Národnej akadémie nahrávacích umení a vied. V úvode vlaňajšieho ceremoniálu Grammy si moderátor LL Cool J speváčku pripomenul modlitbou. Neskôr Jennifer Hudson interpretovala jej najslávnejší hit I Will Always Love You.

V hodinu trvajúcom programe CBS odhalí skúšky tohto vystúpenia, odvysiela rozhovory s rôznymi umelcami ako Bruce Springsteen alebo Taylor Swift a priestor dá aj producentom, ktorí na poslednú chvíľu museli robiť zmeny v programe.

Obrazom: Na Whitney Houston si spomenú v šou

Whitney Houston, ktorá si fanúšikov získala aj hitmi Greatest Love of All, Saving All My Love for You či I Wanna Dance with Somebody, našli 11. februára bez známok života vo vani jej hotelovej izby v Beverly Hills. Oficiálnou príčinou úmrtia hviezdy filmov Osobný strážca (1992) či Kazateľova žena (1996) bolo utopenie.

Cudzie zavinenie vyšetrovatelia vylúčili. Štyridsaťosemročná Houston mala v čase úmrtia vo svojom tele aj marihuanu, antihistaminikum a ďalšie lieky. Držiteľku šiestich cien Grammy pochovali 19. februára na cintoríne Fairview v mestečku Westfield v jej rodnom New Jersey. Zostala po nej dcéra Bobbi Kristina, ktorej otcom je speváčkin exmanžel – spevák Bobby Brown.

Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bobby BrownBruce SpringsteenJennifer HudsonLL Cool JTaylor SwiftWhitney Houston