Za slušné Slovensko kritizuje Lučanského na čele polície, s Pellegrinim ho spája istá podobnosť

INICIATÍVA: Stretnutie s predsedom vlády SR
Zástupcovia iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga (druhý sprava), Peter Nagy (v strede) a Karolína Farská (vľavo) počas príchodu na Úrad vlády SR pred stretnutím s predsedom vlády SR na tému: Otázka "dôveryhodnej vlády". Bratislava, 10. máj 2018. Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 30. mája (WebNoviny.sk) – Predstavitelia občianskej iniciatívy Za slušné Slovensko považujú nomináciu Milana Lučanského na post prezidenta Policajného zboru SR (PZ SR) za nepochopenie situácie, respektíve udalostí v Slovenskej republike.

Iniciatíva navyše považuje nomináciu Lučanského za dôkaz toho, že súčasná ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) je iba predĺženou rukou exministra Roberta Kaliňáka (Smer-SD).

Kaliňákova pravá ruka

Lučanský pôsobil v rezorte vnútra ako šéf Policajnej inšpekcie. PZ SR povedie dočasne do zavedenia novej legislatívy, ktorá upraví podmienky voľby nového prezidenta.

„Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) a ministerka vnútra Denisa Saková evidentne nepochopili, čo sa v krajine za posledné mesiace stalo. Nominácia pána Lučanského dokazuje, že Denisa Saková stále zostáva ničím iným ako Kaliňákovou pravou rukou a nebude ani len predstierať, že chce zmenu v štýle vedenia ministerstva vnútra a polície. Premiér Pellegrini, ktorý vyhlasoval, že chce takého policajného prezidenta, o ktorom nebude mať verejnosť žiadnu pochybnosť, dnes ukázal, že stále musí poslúchať Fica a Kaliňáka. Inak je len ťažko vysvetliteľné, prečo súhlasil s tým, aby bol policajným prezidentom človek, ktorý viedol policajnú inšpekciu a zametal pochybenia pri kauzách ´našich´ ľudí pod koberec a nevie jasne vysvetliť to, odkiaľ vzal peniaze na dom na Floride,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku občianskej iniciatívy.

Podobnosti medzi Pellegrinim a Lučanským

Predstavitelia iniciatívy Za slušné Slovensko vidia v týchto personálnych obsadeniach strany Smer-SD isté podobnosti. „Je ironicky symptomatické, že premiér, ktorý nevie vysvetliť, odkiaľ vzal peniaze na byt, súhlasí s nomináciou policajného prezidenta, ktorý nevie vysvetliť, odkiaľ vzal peniaze na dom. Po dnešných nomináciách vo vedení polície si môžeme byť všetci istí, že Peter Pellegrini a Denisa Saková budú aj naďalej chrániť ´našich´ ľudí a budú sa snažiť, aby sa korupčné kauzy i naďalej zametali pod koberec. Tieto nominácie sú dôkazom toho, že vláda SR nevyužila šancu priniesť zmenu, nechce dôveru ľudí, ale miesto toho bude postupne nastoľovať normalizáciu,“ dodali.

Osobu Lučanského kritizuje aj ďalšia iniciatíva Chceme veriť. Podľa stredajšieho vyjadrenia Denisy Sakovej je Lučanský schopný človek, ktorý pôsobil ako vyšetrovateľ organizovaného zločinu v časoch, keď sa ostatní vyšetrovatelia báli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SR