Aktualizované: Bugár ostane predsedom Mosta-Híd, zmeny vo vedení strany do volieb nebudú

Béla Bugár
Predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš.
  • aktualizované 1. júna 18:07

ŽIAR NAD HRONOM 1. júna (WebNoviny.sk) – Vo vedení strany Most-Híd nebudú do parlamentných volieb v roku 2020 žiadne zmeny. Uviedol to pre agentúru SITA predseda strany Béla Bugár po neverejnom rokovaní predsedníctva strany v Žiari nad Hronom.

Podľa Bugára išlo o jednoznačné rozhodnutie členov predsedníctva. „Rokovali sme aj o ďalších krokoch, ktoré prerokujeme na republikovej rade a následne budeme o prijatých bodoch informovať,“ dodal predseda strany s tým, že republiková rada bude koncom júna v Bratislave a „dnešným dňom sme fakticky spustili aj prípravu snemu strany, ktorý volí aj jednotlivých členov organizácií strany“.

Aktuálne politické udalosti

Na zasadnutí v hoteli v centre mesta sa zaoberali okrem prehodnotení volieb do Európskeho parlamentu, aktuálnymi politickými udalosťami aj otázkami spolupráce. Podľa Bugára si v strane uvedomujú, že na výsledky eurovolieb malo vplyv aj to, že „sme súčasťou tejto vlády, ktorá je vykresľovaná ako najhoršia“.

„Naša strana vždy bola a bude stranou spolupráce. Keby sme to nerobili túto našu politiku, tak by sme nemohli povedať, že slovensko-maďarské napätie neexistuje po desiatich rokoch našej existencie,“ uviedol Bugár a doplnil, že si uvedomujú zodpovednosť. „My nie sme etnická strana, ale zastupujeme záujmy všetkých etník a spolupracujeme aj s väčšinovým národom. Do našich vnútorných vecí, kto na akom poste má byť, alebo nemá, nebude hovoriť nikto okrem straníckych orgánov. S pánom Csákym nech sa vysporiada Strana maďarskej komunity, nie je to problém našej strany,“ uviedol k vyjadreniam Pála Csákyho, že Bugár je veľkou prekážkou pre spoluprácu SMK s Mostom.

Cieľ strany Most-Híd

Rokovanie predsedníctva Mosta-Híd k aktuálnym otázkam prebiehalo za zatvorenými dverami od 11. hodiny takmer do 15:30 s jedinou prestávkou na obed. Cieľom strany je, aby regióny a národnostné menšiny aj po roku 2020 mali svoj hlas v parlamente aj vo vláde.

„Pociťujeme zodpovednosť za to, aby sa v roku 2020 nemohla zopakovať situácia, ktorá nastala v prípade Európskeho parlamentu, aby celé regióny a najpočetnejšia národnosť, Maďari, ostali bez politickej reprezentácie,“ uviedla strana v oficiálnom stanovisku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárGábor GálJózsef NagyLászló SólymosZsolt Simon
Firmy a inštitúcie Most-HídSMK-MKP Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja