Žiadať o dotácie v programe Náš vidiek sa dá podať do stredy

V zdevastovanej Lomničke žiadajú nové voľby
Torzo evanjelického kostola s nahnutou vežou je už niekoľko rokov smutným symbolom obce Lomnička, kde žila a tvorila slovenská spisovateľka Terézia Vansová. Nespokojní obyvatelia obce v okrese Stará Ľubovňa dnes protestovali, žiadajúc nové voľby do orgánov samosprávy. Takmer čisto rómska obec s vyše 2100 obyvateľmi je rozdelená na dva tábory. Jedni starostku Máriu Oračkovú podporujú, druhú žiadajú jej odvolanie v referende a nové voľby. Petíciu za nové voľby starostu podpísalo 506 z 976 oprávnených voličov v obci. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

BRATISLAVA 3. januára (WEBNOVINYY) – V stredu sa končí možnosť podať žiadosť o dotácie v programe Náš vidiek.

Ako informoval tlačový odbor Úrady vlády SR, záujem o dotácie je vysoký, o čom svedčí vyše sto podaných žiadostí. Väčšina z nich je zameraná na rekonštrukciu obecných úradov, kultúrnych domov, chodníkov a ciest.

Komisia bude posudzovať iba kompletné projekty odovzdané do 4. januára 2012 vrátane, a preto je dôležité dôsledne postupovať podľa usmernenia. Úrad vlády SR na pomoc žiadateľom a možným záujemcom uverejňuje na svojej stránke aj odpovede na často kladené otázky.

Na program je vyčlenených 1 200 000  z rezervy predsedníčky vlády SR Ivety Radičovej. Tieto finančné prostriedky vznikli šetrením na prevádzke Úradu vlády SR. Od júla 2010 prijal Úrad vlády SR viacero opatrení, výsledkom ktorých je úspora viac ako 3,5 mil. 

Okrem iného zrušil a zmenil nevýhodné zmluvy, upravil systém odmeňovania, obmedzil neefektívne hospodárenie, zmenil spôsob verejného obstarávania, racionalizoval svoju činnosť, znížil počet zamestnancov o viac ako 100 a zrušil neefektívnu rozpočtovú organizáciu úradu – Správu zariadení.

Cieľom programu Náš vidiek je podpora obnovy vidieka investíciami, ktoré považuje žiadateľ za svoju prioritu a ktoré smerujú k vzniku pracovných príležitostí. Projekty majú prispieť k mobilizácii ľudského, výrobného a prírodného potenciálu vidieckeho prostredia. Zmluvy s úspešnými žiadateľmi sa budú uzatvárať počas februára 2012, vyúčtovanie budú predkladať do 31. decembra 2012.

Všetky informácie sú dostupné na http://www.vlada.gov.sk/nas-vidiek/

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom