Amy Winehouse chcela už ako desaťročná spáchať samovraždu

Amy Winehouse
Amy Winehouse Foto: Ilustračné foto SITA, AP

BRATISLAVA 13. mája (WEBNOVINY) – Zosnulá britská speváčka Amy Winehouse sa už údajne ako desaťročná pokúsila spáchať samovraždu. Vo svojej najnovšej knihe Amy Winehouse: The Untold Story to tvrdí spisovateľka Chloe Govan, ktorej to prezradil nemenovaný speváčkin priateľ. Práve ten Amy našiel po tom, čo sa predávkovala liekmi.

Amy Winehouse sa vraj chcela zabiť necelý rok po tom, čo jej otec Mitch opustil svoju manželku Janis pre inú ženu.

Amy si prešla veľmi bolestivým obdobím po tom, čo sa jej rodičia rozišli. Mohla sa tváriť, že sa jej to netýka, ale to, že jej otec opustil matku pre inú ženu, bolo v jej očiach absolútne neodpustiteľné. Našiel som Amy v bolestiach, ako sa drží za brucho. Okolo úst sa jej začala tvoriť pena a oči sa jej pretáčali. Predávkovala sa liekmi, pretože už nechcela žiť. Povedala mi, že chce navždy zaspať,“ uviedol priateľ.

Obrazom: Amy Winehouse

V spomínanej knihe sa tiež uvádza, že speváčka bola fascinovaná takzvaným Klubom 27, ktorého členmi sú známi hudobníci ako Kurt Cobain, Jim Morrison, Jimi Hendrix alebo Janis Joplin. Tých spája to, že všetci zomreli vo veku 27 rokov. „Amy mi veľakrát hovorila, že si myslí, že zomrie mladá a že vie, že sa stane členkou Klubu 27. Mám pocit, akoby potrebovala zomrieť ako legenda,“ vyhlásil speváčkin kaderník Alex Foden.

Amy Winehouse vydala debutový album s názvom Frank v októbri 2003, pričom všetky piesne s výnimkou dvoch coververzií napísala ona sama. Nahrávka si vyslúžila pozitívne reakcie a Winehouse vďaka nej získala dve nominácie na Brit Awards. O tri roky neskôr vyšla jej druhá štúdiovka Back To Black, ktorá sa stala najpredávanejším albumom roka 2007 vo Veľkej Británii. Vzišli z nej hity ako Rehab či You Know I’m No Good a nasledovalo šesť nominácií na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom päť z nich premenila na sošky.

V roku 2009 sa tak dostala do Guinnessovej knihy rekordov ako britská interpretka s najväčším počtom cien Grammy. Po týchto úspechoch nasledoval prudký pád – Winehouse niekoľkokrát nedokázala dokončiť svoje vystúpenia, zabúdala texty piesní i mená členov kapely a často bola viditeľne pod vplyvom alkoholu. V júni 2011 po fiasku na belehradskom koncerte zrušila celé európske turné. Speváčka zomrela 23. júla 2011, dožila sa iba 27 rokov. Príčinou úmrtia bola konzumácia veľkého množstva alkoholu. Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy WinehouseJim MorrisonJimi HendrixKurt Cobain