Anastasia Kuzminová v Soči zvíťazila sama nad sebou

Anastasia Kuzminová
Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová počas stíhacích biatlonových pretekov žien na ZOH 2014 v Soči. Rusko, Soči, 11. február 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

ČERVENÁ POĽANA 19. februára (WEBNOVINY) – Slovenská miešaná štafeta biatlonistov skončila v tejto novej súťaži v programe XXII. zimných olympijských hier v Soči na šiestom mieste.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Anastasii Kuzminovej sa však podarilo dosiahnuť obrovský triumf – zvíťazila sama nad sebou. Aj napriek problémom so suchým kašľom nenechala kolegov v štichu, nastúpila v tímovej súťaži a previedla výborný výkon.

Včera som celý deň oddychovala a aj v deň pretekov som väčšinou ležala v posteli, aby som nazbierala sily. Ďakujem doktorovi Vachalíkovi, ktorý sa veľmi dobre stará o to, aby som bola v pohode. Čo sa týka pretekov, nemôžem povedať, že to bolo veľmi zlé. Mrzia ma dve netrafené terče na ‘ležke‘. Som však rada, že stojka bola na nulu. Pre mňa bol dnes dôležitejší strelecký výkon než bežecký, pretože s bežeckým som veľmi nepočítala,“ prezradila v cieli 29-ročná Banskobystričanka.

Obrazom: Dvanásty deň na olympiáde v Soči

Aj napriek zdravotným problémom Kuzminová neváhala so štartom v stredajších pretekoch. „Kým nemám teplotu a môj stav nie je taký, že musím ležať v posteli, tak chcem súťažiť. Dnes sme mali šancu na dobré umiestnenie a veľmi som chcela podržať tím. Individuálne preteky sú jedna vec, ale tu som súčasťou tímu a som rada, že som mohla štartovať. Ten risk stál za to,“ pokračovala dvojnásobná olympijská víťazka v rýchlostných pretekoch biatlonistiek a špecifikovala aj svoje problémy: „Hrdlo mi dráždi kašeľ, väčšinou to býva po pretekoch. To však nie je podstatné. Dôležité je, že sa mi podarilo nastúpiť. Určite som nebojovala horšie ako ostatné na mojom úseku. Počas pretekov ma to nebolelo. Keď je športovec v akcii na trati, tak si nevšíma bolesť ani ďalšie obmedzujúce momenty.“

K výbornej druhej streleckej položke v tímových pretekoch Kuzminová ešte dodala. „Trochu mi je ľúto, že som v ´stojke´ nepodala taký výkon v individuálnych pretekoch,“ dodala zverenkyňa trénera Juraja Sanitru, o ktorej prípadnom štarte v piatkovej ženskej štafete sa rozhodne neskôr.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia Kuzminová