Angela Merkelová chce podporiť ekonomiku nižšími daňami

Nemecký ústavný súd povolil trvalý euroval
Nemecká kancelárka privítala rozhodnutie tamojšieho ústavného súdu, ktorý zamietol sťažnosť proti účasti krajiny na trvalom záchrannom mechanizme eurozóny (ESM) a zmluve o rozpočtovej zodpovednosti v EÚ. "Je to dobrý deň pre Nemecko a dobrý deň pre Európu," komentovala rozhodnutie tribunálu v Karlsruhe nemecká kancelárka Angela Merkelová. Foto: SITA/AP

BERLÍN 11. októbra (WEBNOVINY) – Plánované zníženie daní v Nemecku môže pomôcť stabilizovať domáci dopyt a stimulovať európsku ekonomiku. Vo štvrtok to povedala nemecká kancelárka Angela Merkelová.

Ďalej uviedla, že jej krajina pociťuje dopady ekonomických problémov južnej Európy.

Je našou úlohou stimulovať európsku ekonomiku, a to okrem iného aj plánovaným znížením daní,“ povedala Merkelová na spoločnej tlačovej konferencii s maďarským premiérom Viktorom Orbánom v Berlíne.

Snažíme sa, aby rast pokračoval a udržujeme domácu spotrebu vysoko, aby sme importovali tovary z eurozóny,“ uviedla ďalej.

Horná komora nemeckého parlamentu v máji odmietla plán vlády znížiť dane o približne 6 mld. eur. Podľa opozície by tento krok bol v čas rozpočtovej konsolidácie nezodpovedný. Na výzvu Medzinárodného menového fondu (MMF) poskytnúť Grécku viac času na splnenie podmienok v rámci mimoriadnej zahraničnej pomoci, Merkelová povedala, že svoje stanovisko založí na hodnotiacej správe trojky medzinárodných veriteľov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela Merkelová