Basketbalistky Ružomberka vyhrali vo Vilniuse, môžu postúpiť

MBK Ružomberok - Antakya Belediyesi
Dominika Baburová z Ružomberka počas 1. kola basketbalového zápasu Európskeho pohára FIBA žien medzi MBK Ružomberok (SR) a Homend Antakya (Tur.). Ružomberok, 8. november 2012. Foto: SITA/Branislav Račko

VILNIUS 14. novembra (WEBNOVINY) – Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok zvíťazili v stredajšom stretnutí základnej H-skupiny Európskeho pohára FIBA na palubovke litovskému tímu Vilnius Kibirkštis 70:62 a urobili dôležitý krok k postupu do vyraďovacích bojov.

Ružomberčanky na domácej palubovke v Koniarni prehrali s Vilniusom 54:59.

Keďže v Litve uspeli o 8 bodov, v prípade rovnosti bodov s družstvom Kibirkštis v konečnej tabuľke bude v ich prospech hovoriť lepšia vzájomná bilancia. Oba tímy ešte čakajú súboje s favoritom skupiny – tureckým tímom Antakya Belediyesi.

Ružomberok má v iba trojčlennej tabuľke po odhlásení sa izraelského klubu Elitzur Ramla (neúspech Liptáčok pod jeho košmi FIBA Europe anulovala, pozn.) na konte jednu výhru a dve prehry. Zverenky Štefana Sviteka uzavrú svoje vystúpenie v základnej skupine až 29. novembra na ihrisku tureckého tímu Antakya Belediyesi.

Súboj vo Vilniuse bol od úvodu vyrovnaný. Tímy sa neustále striedali vo vedení. Prvý polčas najmä vďaka zlepšeniu v druhej štvrtine vyhrali Liptáčky o 3 body (33:36). Domáce v ďalšej desaťminútovke výsledok otočili a rozhodlo sa až v závere. Ružomberok sa dostal do vedenia a to už z rúk nepustil.

Výsledok – H-skupina – streda:

Vilnius Kibirkštis (Lit.) – MBK Ružomberok (SR) 62:70 (20:12, 13:24, 19:15, 10:19)

Najviac bodov: Kuktiene 14, Danielsová 12, Pikciute 10 – Holmesová 21, Anderssonová 13, Minčíková 12

TH: 21/13 – 23/15, fauly: 25 – 19, trojky: 7 – 3