Bratislavské Jazzové Dni sa začali s noblesou

BJD
Zľava: Saxafonista Joshua Redman a basgitarista Reuben Rogers počas vystúpenia skupiny Joshua Redman Quartet na 39. ročníku festivalu Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľna 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) – Bratislavské Jazzové Dni majú za sebou otvárací večer. Už 39. ročník podujatia, ktoré sa koná od 25. do 27. októbra v bratislavskej Inchebe, odštartovali formácie Martin Uherek Quartet na A stagei a Michal Worek Quartet na pódiu B. Zawinul Legacy Band ponúkli prepracované vystúpenie, počas ktorého zohraní hudobníci predvádzali aj improvizované sóla.

Hlasnú odozvu publika si zaslúžil aj najmladší člen kapely, basgitarista Hadrien Feraud, ktorý najmä v závere vystúpenia predviedol, že svoj nástroj ovláda dokonale.

O veľmi príjemný hudobný zážitok sa postaralo aj duo Ščevlíková & Zajaček, ktoré vystúpilo aj s trubkárom Martinom Ďurdinom.

Katarína Ščevlíková predviedla svoje bluesové cítenie, ktoré v kombinácii s výbornou angličtinou a sympatickým pódiovým vystupovaním, zožalo úspech v zaplnenom priestore pod pódiom. V rovnakých podmienkach hral a spieval aj Američan José James, ktorý vystúpil so sprievodnou kapelou. Vrcholom ich koncertu bola strhujúca verzia piesne Ain’t No Sunshine, za ktorú si vyslúžili dlhotrvajúci potlesk.

Aj Jamesova vokálna improvizácia v závere energetického koncertu zodvihla publikum zo stoličiek. Naopak, gitarové tóny talianskeho virtuóza Ruggera Robina už neprilákali toľko jazzových fanúšikov a fanúšičiek, ktorí tak prišli o hudobníkove príjemné gitarové melódie. Ako poslední vystúpili Joshua Redman Quartet. Prenikavý zvuk Redmanovho saxofónu a dokonalá rytmika sa postarali o pôsobivé ukončenie prvého večera džezákov.

Dnešný program Bratislavských Jazzových Dní:

A stage:

19:00 – Nikolaj Nikitin Quintet feat. Gabriel Jonáš, Juraj Griglák

20:15 – Guillaume Perret & The Electric Epic

21:35 – Bilal

23:30 – The Super Trio – Henderson, Berlin, Chambers

B stage :

19:45 – Hangsome

21:05 – Acoustic Travellers

22:45 – Chicago Blues Connection

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj GriglákNikolaj Nikitin