Charlie Sheen podporí zranených vojakov miliónom dolárov

Sheen
Foto: SITA/AP
Brooke Mueller
Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 17. júla (WEBNOVINY) – Americký herec Charlie Sheen sa rozhodol venovať milión dolárov (v prepočte približne 821-tisíc eur) organizácii United Service Organizations (USO), ktorá podporuje amerických vojakov.

Táto suma, ktorá predstavujú jedno percento Sheenovych príjmov z nového sitkomu Anger Management (2012), poputuje na konto programu Operation Enduring Care. Prostredníctvom neho USO pomáha zraneným a chorým vojakom a ich rodinám.

Herec okrem toho vyhlásil, že ak bude mať spomínaný seriál vysokú sledovanosť a jedno percento jeho zisku tak presiahne čiastku milión dolárov, tak aj tieto peniaze venuje USO. Sheen sa tak stane jedným z najštedrejších darcov, ktorí tejto organizácii pomohli.

„Je pre mňa cťou, že môžem niečo vrátiť týmto mužom a ženám slúžiacim v armáde, ktorí toho spravili tak veľa pre nás všetkých. Dennodenne za nás nasadzujú svoje životy a ja som preto šťastný, že moja účasť v sitkome Anger Management môže im a ich rodinám aspoň trochu pomôcť,“ uviedol vo vyhlásení herec, ktorý prevedie prvých 250-tisíc dolárov (približne 205-tisíc eur) na konto USO už tento týždeň.

Štyridsaťšesťročný Charlie Sheen, vlastným menom Carlos Irwin Estevez, v súčasnosti účinkuje v spomínanom seriáli Anger Management, ktorý je inšpirovaný snímkou Kurz sebaovládania z roku 2003. Sheen v ňom hrá terapeuta v kurze sebaovládania, ktorý svojimi neobvyklými metódami spôsobuje chaos v životoch svojich pacientov.

Herec nedávno povedal, že seriál je jeho „labuťou piesňou“ a po jeho skončení uzavrie svoju hereckú kariéru. Zatiaľ najväčší úspech Sheenovi prinieslo účinkovanie v seriáli Dva a pol chlapa (2003), v ktorom hral sukničkára a starého mládenca Charlieho Harpera.

V čase nakrúcania bol Sheen najlepšie plateným televíznym hercom na svete a za svoj výkon získal štyri nominácie na cenu Emmy a dve na Zlatý Glóbus. Vyhodili ho však po medializovanom spore, v ktorom verbálne napadol všetkých tvorcov seriálu.

V sitkome ho nahradil herec Ashton Kutcher. Sheen si okrem toho zahral aj v snímkach ako Čata (1986), Wall Street (1987), Mladé pušky (1988) či Horúce strely (1991).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ashton KutcherCharlie Sheen