Euroskeptici sa obliekli za Merkelovú a pálili euro

Bez názvu
Nemecká kancelárka Angela Merkelová Foto: SITA/AP

BERLÍN 16. septembra (WEBNOVINY) – Nemecká euroskeptická strana Alternatíva pre Nemecko (AfD) na svojom pondelňajšom predvolebnom mítingu pred berlínskou Brandenburskou bránou tvrdo útočila na populárnu kancelárku Angelu Merkelovú.

Jeden z aktivistov sa za ňu dokonca prezliekol a pálil falošné eurobankovky. Medzi vystupujúcimi boli strašidelné postavy v oblekoch a okuliaroch, pričom jedna z nich mala sebe meno šéfa Európskej centrálnej banky Maria Draghiho.

Prítomní niesli transparenty ako Draghi hazarduje, vy platíte či My chránime občanov, nie banky. AfD takto sleduje svoj cieľ dostať sa do parlamentu prostredníctvom tvrdej kritiky spoločnej európskej meny. Aktuálne prieskumy hovoria o jej štvorpercentnej podpore

Súčasná koalícia kancelárky s najväčšou pravdepodobnosťou zostane pri moci aj po nedeľňajších voľbách. Merkelovej Kresťanskodemokratická únia (CDU) voľby vyhrá po tretí raz v rade, no nie je jasné, či sa koaliční slobodní demokrati z FDP dostanú do parlamentu. V ich zlyhanie dúfajú sociálni demokrati z SPD. Ich podpora v kombinácii so stranou Zelených a krajnými ľavičiarmi dosahuje takmer rovnaké čísla ako CDU a FDP dokopy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela Merkelová