Hrnko nezvolá brannobezpečnostný výbor pre kauzu Kočner, ale nebráni sa, ak o to niekto požiada

Hrnko
Poslanec za stranu SNS Anton Hrnko. Foto: SITA/Diana Černáková

Predseda parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko nemieni iniciatívne zvolať zasadanie výboru v súvislosti s najnovším vývojom v kauze Kočner. Ako uviedol pre WebNoviny.sk, nebude proti, ak o to niekto požiada alebo navrhne zaradiť tento bod na riadnej schôdzi 3. septembra.

Nechce zasahovať do práce polície

Podľa jeho slov nechce ako politik zasahovať do práce vyšetrovacích orgánov. Sám nevie, o čom by sa na výbore rokovalo, lebo všetky doteraz zverejnené poznatky sú viacej vo forme hypotéz bez nejakého relevantného dôkazu.

Polícia vo štvrtok vykonala zaisťovacie úkony u štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej a u sudcov okresných a krajských súdov v Bratislave.

Pre portál TV JOJ noviny.sk hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Zuzana Drobová potvrdila informáciu, že štátna tajomníčka Monika Jankovská odovzdala svoj telefón polícii a je plne súčinná s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Detaily z komunikácie Mariana Kočnera

Denník N a ďalšie médiá v posledných dňoch zverejňujú detaily z komunikácie Mariána Kočnera s Alenou Zsuzsovou aj Norbertom Bödörom pred vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a aj po vražde.

Kočner Jankovskú spomenul v jednej zo správ adresovaných svojej volavke Alene Zsuzsovej.  „Miesto Mumlavej (Lucia Žitňanská, pozn. red.) nech dôjde ktokoľvek, bude ministerstvo riadiť Monika Jankovská. A to je moja opička,“ napísal Kočner podľa zverejnenej komunikácie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Anton HrnkoMonika JankovskáNorbert Bödör
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SRSNS Slovenská národná strana