Kto má najväčšiu šancu stať sa prezidentom? V prvej trojke sú aj Bugár a Harabin

Róbert Mistrík, Eduard Chmelár, Zuzana Čaputová, Béla Bugár, Milan Krajniak, Štefan Harabin, Marián Kotleba, František Mikloško
Zľava zhora: Róbert Mistrík, Eduard Chmelár, Zuzana Čaputová, Béla Bugár, Milan Krajniak, Štefan Harabin, Marián Kotleba, František Mikloško. Foto: SITA - koláž WBN.

BRATISLAVA 12. decembra (WebNoviny.sk) – Vedec Róbert Mistrík by mal podľa prieskumu agentúry AKO, ktorý si objednal volebný tím kandidátky na prezidentku Zuzany Čaputovej, najväčšiu šancu stať sa prezidentom. Podporu mu vyjadrilo 16,8 percenta respondentov.

V prvej trojke aj Bugár a Harabin

Na druhom mieste skončil predseda Mosta-Híd Béla Bugár, ktorému by odovzdalo hlas 16,2 percenta opýtaných a prvú trojicu uzatvára sudca Štefan Harabin s podporou 12,8 percenta.

Prieskum robila agentúra AKO od 6. do 10. decembra formou telefonického dopytovania na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov. Tí mali odpovedať na otázku: „Ak by sa voľby prezidenta konali tento víkend, ktorému z uvedených kandidátov by ste dali svoj hlas?“

Komu by ste dali svoj hlas v prezidentských voľbách?

Krajniak skončil na štvrtom mieste

Poslanec Národnej rady SR za hnutie Sme rodina Milan Krajniak by sa umiestnil štvrtý s podporou 12,3 percenta, piata by skončila advokátka Zuzana Čaputová s 10,9 percenta, 9,5-percentnú podporu získal František Mikloško.

Nasleduje poslanec NR SR za Ľudovú stranu Naše Slovensko Marian Kotleba (7,0 %), Eduard Chmelár (6,2 %), Gabriela Drobová (3,0 %), József Menyhárt (2,2 %), Juraj Zábojník (1,4 %), Róbert Švec (0,6 %), Radovan Znášik (0,6 %), Bohumila Tauchmanová (0,5 %).

Do výskumu boli zaradení len kandidáti, ktorí už verejne deklarovali zámer zúčastniť sa na voľbách. Rozhodnutých bolo 64,2 percenta, 22,5 percenta opýtaných povedalo, že nevie, koho by volili a 13,3 percenta oslovených by nešlo voliť, nedali by hlas žiadnemu z kandidátov alebo nechceli odpovedať.

December 2018 (údaje sú v %)
Róbert Mistrík 16,8
Béla Bugár 16,2
Štefan Harabin 12,8
Milan Krajniak 12,3
Zuzana Čapútová 10,9
František Mikloško 9,5
Marian Kotleba 7,0
Eduard Chmelár 6,2
Gabriela Drobová 3,0
József Menyhárt 2,2
Juraj Zábojník 1,4
Róbert Švec 0,6
Radovan Znášik 0,6
Bohumila Tauchmanová 0,5

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárBohumila TauchmannováEduard ChmelárFrantišek MikloškoGabriela DrobováJózsef MenyhártJuraj ZábojníkMarian KotlebaMilan KrajniakRadovan ZnášikRobert MistríkRóbert ŠvecŠtefan HarabinZuzana Čaputová