Kurz eura sa oproti doláru nezmenil, britská libra oslabila

Dolar, euro
Foto: SITA

LONDÝN 15. júla (WEBNOVINY) – Kurz spoločnej európskej meny oproti doláru sa v úvode stredajšieho obchodovania nezmenil a nachádzal sa na úrovni 1,1012 USD/EUR, čiže uprostred pásma, v rámci ktorého sa drží od konca apríla.

Derek Halpenny z Bank of Tokyo-Mitsubishi UF však uviedol, že zmenšujúce sa riziko okamžitého odchodu Grécka z eurozóny pravdepodobne povedie k tomu, že v najbližších týždňoch sa stredobodom záujmu trhu stane politika v oblasti úrokových sadzieb.

Britská libra v stredu oslabila po správe, ktorá ukázala, že trh práce v Británii sa vyvíja mierne horšie, ako sa očakávalo. Oproti doláru klesla o 0,1 percenta na 1,5614 USD/GBP a voči euru oslabila o 0,3 percent na 0,7064 GBP/EUR.

Japonský jen oproti doláru klesol na 123,53 JPY/USD v reakcii na to, že centrálna banka krajiny zredukovala svoju prognózu rastu ekonomiky.

Maďarský forint a česká koruna v stredu oproti euru oslabili, keďže investori čakali na hlasovanie gréckeho parlamentu o podmienkach navrhovanej núdzovej pomoci. Forint si do 14:52 SELČ odpísal 0,19 percent a klesol na 310,550 HUF/EUR a koruna oslabila o 0,04 percent na 27,080 CZK/EUR. Poľský zlotý však posilnil, a to o 0,03 percent na 4,130 PLN/EUR.

Malo by Grécko ostať v eurozóne?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom