Madonna vraj ukradla časť piesne brazílskemu spevákovi

Popová kráľovná Madonna
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 15. februára (WEBNOVINY) – Americká speváčka Madonna čelí obvineniu z krádeže časti jej najnovšej piesne Gimme All Your Luvin‘.

Brazílsky spevák Joao Brasil tvrdí, že speváčkin singel minimálne v istých častiach kopíruje jeho skladbu L.O.V.E. Banana. Aj keď jeho nahrávacia spoločnosť zvažuje, že podnikne právne kroky, samotný spevák Madonnu obdivuje a krádež považuje skôr za poctu.

Nerozumiem, čo sa stalo. Som jej veľký fanúšik. Ak ide o plagiát, o to lepšie. Madonna vždy určovala trendy a to je dobrým znamením pre to, čo som urobil,“ povedal Joao Brasil pre periodikum Folha de Sao Paulo. „Teraz je to v rukách vydavateľstva. Zisťujú, čo sa s tým dá spraviť. Ja osobne však nechcem nič. Posledné, čo vo svojom živote potrebujem, je naťahovať sa s Madonnou,“ dodal.

Skladba Gimme All Your Luvin‘ produkovaná Martinom Solveigom je prvým singlom zo speváčkinho dvanásteho štúdiového albumu MDNA, ktorý vyjde 26. marca. Popová kráľovná ho formou videoklipu predstavila vo štvrtok 2. februára v šou American Idol.

Okrem nej vo videu účinkujú aj speváčka M.I.A. a rapperka Nicki Minaj. Tie sa s ňou predstavili aj v nedeľu 5. februára počas polčasovej prestávky Super Bowlu, ktorý bol vyvrcholením sezóny v zámorskej profesionálnej lige amerického futbalu.

Pre Madonnu bude MDNA prvá štúdiovka po štyroch rokoch od albumu Hard Candy (2008). Nahrávku predstaví na svetovom turné, v rámci neho vystúpi 29. júla vo Viedni. Informácie zverejnila webová stránka NME.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe MadonnaNicki Minaj